Усі коди помилок Renault та їх розшифровка українською мовою

Інфографіка кодів помилокКод помилки Renault (Рено), зчитаний за допомогою OBD2 сканера, складається з п’яти знаків. Така комбінація включає літерний символ, що йде на першому місці, а потім чотири цифри.

На першому місці коду завжди стоїть буква, яка позначає несправність у роботі системи:

  • Р – поломки, пов’язані з роботою силового агрегату, коробки передач та деяких електронних пристроїв;
  • В – несправності у роботі кузовних складових – електричних склопідйомників, центрального замку тощо;
  • С – неполадки у роботі ходової частини транспортного засобу;
  • U – збої у роботі електронних модулів та проводки.

Другий знак коду означає:

  • 0 – загальна цифра стандарту SAE;
  • 1 та 2 – код виробника автомобіля;
  • 3 – індивідуальний символ.

Третій символ комбінації несправності означає:

  • 1 та 2 – несправності, пов’язані з роботою систем подачі повітря та пального;
  • 3 – неполадки у роботі системи запалення, її складових вузлів або електроланцюгів, що з’єднують її компоненти;
  • 4 – несправності, зафіксовані керуючим модулем у функціонуванні системи та агрегатів додаткового контролю;
  • 5 – збої у роботі системи холостого ходу двигуна;
  • 6 – несправність блоку ECU та його проведення;
  • 7 – збої у функціонуванні трансмісійного агрегату машини;
  • 8 – несправності, зафіксовані блоком управління у роботі автоматичної коробки передач.

Четвертий та п’ятий знаки у комбінації позначають порядковий номер неполадки.

Залежно від діагностичного обладнання та версії програмного забезпечення, коди можуть видаватися у 2-6-значному форматі або у числовому вигляді без літерних позначень.

Форма пошуку коду на цій сторінці


Весь перелік помилок Renault розглянуто для наступних моделей:

Новий логотип Renault (Рено)

  • Duster (Дастер);
  • Fluence (Флюєнс);
  • Kangoo (Кенго, Кангу);
  • Laguna (Лагуна);
  • Логан (Логан);
  • Magnum (Магнум);
  • Master (Майстер);
  • Megan (Меган);
  • Premium (Преміум);
  • Sandero (Сандеро);
  • Scenic (Сценік);
  • Clio Symbol (Кліо Сімбол);
  • Trafic (Трафік).

Таблиця з помилками

Повідомлення

Опис текстових повідомлень

Parking brake on В автомобілі піднято важіль ручного гальма
Please remove keycard Блок управління двигуном (ЕБУ) повідомляє про необхідність вилучення картки Рено зі зчитувального приладу. Повідомлення зазвичай з’являється у разі, коли автовласник залишає салон транспортного засобу.
Checking control functions Повідомлення з’являється при активації системи запалення та позначає процес проведення самодіагностики
Traction control off Повідомлення від бортового комп’ютера автомобіля про відключення системи ASR
Turn steering wheel + START Блок управління повідомляє про необхідність незначного прокручування керма за одночасного натискання на клавішу пуску силового агрегату. Це потрібно зробити для того, щоб розблокувати кермову колонку.
No message memorized У пам’яті мікропроцесорного модуля відсутні попереджувальні повідомлення
Steering wheel not locked Повідомлення від блоку управління про те, що рульова колонка автомобіля не заблокована
Battery low start engine Попередження про розряд акумулятора (АКБ). Блок управління рекомендує запустити двигун для підзарядки.
Stop vehicle Несправність у роботі електричного ручного гальма. Треба перевірити насамперед датчик «ручника», оскільки проблема може полягати у відключенні його контакту. Можливо, зносився сам механізм гальма стоянки.
Clean diesel filter Бортовий комп’ютер повідомляє про наявність конденсату у паливному фільтрі дизельного двигуна. Потрібно протестувати роботу фільтруючого елемента, оскільки помилка може мати тимчасовий характер.
Check lighting Блоком керування двигуном зафіксовано неполадку в роботі поворотних ліхтарів спрямованого освітлення
Check vehicle Збої у роботі однієї з контролерів, встановлених на педалях газу чи гальма. Для пошуку причини треба перевірити контакти на пристроях, оскільки часто засмічуються. Також проблема може полягати в проблемах, пов’язаних з функціонуванням системи керування акумулятором або одного з контролерів рівня моторної або трансмісійної рідини.
Check airbag Повідомлення щодо необхідності перевірки елементів системи пасивної безпеки. Якщо станеться дорожньо-транспортна пригода (ДТП), подушки можуть не розкритися.
Check antipollution system Блок керування двигуном повідомляє про наявність неполадок, пов’язаних з функціонуванням системи зниження токсичності транспортного засобу
Check injection Повідомлення про помилки у роботі силового агрегату
Engine failure hazard Несправності у функціонуванні системи упорскування. Також проблема може бути пов’язана з перегріванням силового агрегату чи іншою несправністю двигуна.
Braking system fault Несправності у функціонуванні гальмівної системи
Power steering fault або Risk of steering locking Повідомлення про несправності, пов’язані з роботою системи кермового управління
Parking brake fault або Stop vehicle Збої у функціонуванні електричного ручного гальма. Користувачеві потрібно підняти «ручник», встановити підкладку та переконатися в тому, що транспортний засіб нерухомий. Можливо, зносився сам механізм гальма стоянки.
Battery charging fault Несправності в електроланцюзі підзарядки акумуляторної батареї. При такій помилці напруга в електромережі автомобіля може не відповідати нормованим параметрам. Потрібна діагностика акумулятора, генераторної установки та блоку управління. Проблема може полягати в монтажному модулі із запобіжними елементами.
Puncture Проблема пов’язана зі зниженням тиску в шинах та проколом колеса. Потрібно перевірити роботу датчиків, встановлених на колесах, а також переконатися, що покришки не спускають.
Electronic fault Загальна помилка Електронік Фаулт, пов’язана з роботою електроніки, причин може бути безліч:

  • несправний один із світлових індикаторів на приладовій комбінації;
  • збій у роботі запобіжного елемента чи реле;
  • розряд батареї, встановленої в електронному ключі транспондер іммобілайзера;
  • несправність одного з підрульових перемикачів або поганий контакт пристроїв із електромережею;
  • пошкодження контактних елементів або електроланцюгів, що живлять регулятори бічних дзеркал;
  • поганий контакт одного з модулів, що управляють, з електромережею;
  • збої в роботі блоку керування двигуном.
Danger wheel lock Повідомлення про аварійне блокування одного або кількох коліс транспортного засобу. Користувачеві треба тестувати роботу всіх датчиків антиблокувальної гальмівної системи АБС, а також їх проведення. Причин проблеми може бути безліч, починаючи від нестачі рідини та тиску в гальмівному контурі і закінчуючи неполадками роботи керуючого пристрою.
Lowbattery Низький заряд батареї. Потрібно перевіряти акумулятор на предмет цілісності та відсутності механічних пошкоджень, а також наявність заряду. Проблема може полягати в поганому контакті пристрою з електромережею, викликаному окисленням клемних затискачів. Також треба перевіряти бортову мережу на предмет просадки напруги та тестувати генераторну установку.
Check emissions На авто з двигуном 8 або 16 клапанів це повідомлення від модуля управління транспортним засобом вказує на необхідність перевірки роботи системи викидів. Треба протестувати роботу всіх датчиків газів, що відпрацювали, а також переконатися у відсутності порушень герметичності на патрубках і місцях їх з’єднань.
Braking, breaking fault Сигнал про гальмування автомобіля. Можливо, транспортний засіб потрапив на аварійно слизьку ділянку дороги та було включено антиблокувальну гальмівну систему. Якщо повідомлення “Бракінг” з’являється без причини, рекомендується зробити діагностику датчиків АБС (ABS) та модуля керування вузлом.
Antipollution system Несправність у роботі системи запобігання забрудненню. Треба тестувати вузол газів, що відпрацювали, на предмет герметичності та відсутності пошкоджень шлангів, також треба перевірити місця з’єднань і хомути. Проблема може полягати у роботі одного з датчиків.
Engine failure hazard На Рено Преміум 460 dxi та інших версіях дослівно це повідомлення перекладається як “небезпека відмови двигуна”. Користувачеві треба тестувати роботу всіх елементів силового агрегату та виконувати глибшу діагностику блоку управління. Можлива несправність може полягати у роботі турбіни чи інших важливих вузлів двигуна.
Check door locks Повідомлення про необхідність перевірки дверних замків. Зазвичай це попередження з’являється у випадку, якщо одна з дверей замкнена не щільно при включеному запалюванні.
Check steering Повідомлення про необхідність тестування системи кермового керування. Проблема може полягати у нестачі рідини в гідропідсилювачі керма або несправності електродвигуна системи. Якщо ця помилка загоряється на Гранд Сценик або інших моделях, необхідно детально перевіряти роботу блоку управління та всіх компонентів системи.
Service due Повідомлення про необхідність швидкого проходження технічного обслуговування автомобіля
Check gearbox Попередження автовласника про необхідність перевірки трансмісійного агрегату автомобіля. Проблема може полягати в роботі одного з датчиків або блоку управління, а також застосування низькоякісної олії. Можлива причина може полягати в несправності блоку управління. У разі появи цього попередження агрегат може перейти в аварійний режим роботи.
Repair now Повідомлення про необхідність проведення ремонту. Зазвичай це попередження повідомляється позначенням деталі чи агрегату, що треба протестувати.
Immediate stop Повідомлення про необхідність негайної зупинки. Помилка може супроводжуватися некоректною роботою двигуна, включаючи зниження тяги, а також динаміки, відсутність реакції на натискання на газ. Ця помилка є загальною і за її появі необхідно виконати детальну діагностику всіх систем транспортного засобу.
Performance loss Повідомлення від бортового комп’ютера про зниження продуктивності автомобіля. Проблема полягає у двигуні і силовий агрегат потрібно тестувати детальніше.
Air arret atelier На Рено Степвей, Каптур, Керакс та інших моделях даних повідомлення блок управління попереджає про підсмоктування повітря. Користувачеві необхідно негайно зупинити автомобіль.
Air pressure Повідомлення від керуючого модуля про невірний тиск повітря, що не відповідає нормованим параметрам. Можливий підсмоктування повітряного потоку.
Код

Опис помилки

U3FFF Таку помилку зазвичай показує адаптер ELM327, що свідчить про необхідність використання ліцензійного програмного забезпечення для перевірки
14ff00 Ця комбінація символів з’являється, якщо бортовому комп’ютеру не вдалося виконати діагностику. Ця проблема може бути пов’язана з використанням невідповідного програмного забезпечення або сканера для тестування.
DF085 Несправність паливного насоса автомобіля, можливі причини проблеми:

  • вихід із ладу самого агрегату;
  • пошкодження електроланцюга живлення та керування пристроєм, підключеним до насоса;
  • поганий контакт агрегату з бортовою мережею, викликаний утворенням корозії або засмічення роз’єму;
  • пошкодження кабелю або надто високий/низький сигнал на лінії, обумовлений зносом ізоляційного шару;
  • несправність реле або запобіжного пристрою, який відповідає за роботу насоса;
  • засмічення сітки, що фільтрує.
DF090 Пошкодження зубчастого сигнального диска, розташованого на передньому правому колесі
DF129 Код 129 вказує на проблеми у роботі системи стабілізації траєкторії. Потрібно перевірити роботу модуля керування системою, а також проводку та перемикач для її керування.
DF197 Загальна помилка, пов’язана із тиском палива. Проблема може полягати у постійному використанні низькоякісного пального чи несправності паливного фільтра. Якщо фільтруючий пристрій не забито, а блок керування системою упорскування працює коректно, рекомендується зробити діагностику електромагнітного клапана регулювання тиску пального.
DF311 Дослівно цей код перекладається як «перевищення кількості невдалих спроб регенерації». Треба перевіряти роботу фільтра сажі, оскільки пристрій може бути забито. У цьому випадку буде потрібно його очищення або заміну.
DF455 Дані про мінімальний обсяг пального
DF641 Проблеми, пов’язані з контуром заслінки впуску повітря. Потрібно протестувати роботу дросельного механізму та виконати його очищення у разі забруднення. Якщо проблема полягає в датчику, здійснюється його перепідключення або заміна.
DF647 Несправність у роботі системи регулювання положення клапана рециркуляції газів, що відпрацювали. Потрібно перевіряти роботу пристрою та переконатися в тому, що елемент не заклинює у відкритому або закритому положеннях.
DF885 Відсутність тиску в паливній рампі, можливі причини проблеми:

  • несправність паливного насоса високого тиску або засмічення його сітки-фільтра;
  • вихід з ладу або відсутність живлення на лінії керування датчиком тиску;
  • пошкодження однієї з магістралей паливної системи або ослаблення хомутів, що фіксують шланги;
  • несправність одного із клапанів;
  • збої у роботі блоку управління двигуном;
  • ушкодження бензобака автомобіля;
  • вихід з ладу реле або запобіжника, що відповідає роботі паливного насоса.
DF896 На Рено Лагуна 2 H та інших версіях цей код вказує на проблеми в роботі системи регулювання тиску паливного фільтра. Робочий параметр пристрою перевищив допустиму нижню або верхню позначки.

Якщо помилка має не випадковий характер, це супроводжується такими ознаками:

  • значне зростання витрати палива;
  • нестабільне функціонування силового агрегату за невеликих навантажень на низьких оборотах;
  • складності при запуску, колінвал крутить нормально;
  • перегрів двигуна;
  • витік палива;
  • зниження потужності та віддачі, дана проблема особливо явно проявляється на дизельних моторах;
  • збільшення димності вихлопних газів;
  • поява нових звуків, нехарактерних до роботи силового агергата.

Діагностика пристрою складається з наступних етапів:

  1. Проводиться перевірка плунжерних пар на наявність конденсату, для цього можна зняти ремінь газорозподільного механізму і обережно прокрутити вал. Якщо прокручування відбувається зі змінним зусиллям, це може повідомити про відсутність води у втулках паливного насоса високого тиску. Якщо вал не провертається, то в пристрої є конденсат.
  2. Для діагностики тиску у плунжерній парі використовуються спеціальні тестери ТАД-01А або КІ-4802. Пристрій вкручується в насос на місце паливної магістралі або центральний отвір вузла. Робочі вимірювані показники повинні становити не менше 300 кг/см2. Якщо отримані параметри сильно відрізняються, це говорить про знос плунжерної складової та необхідність її заміни.
  3. Якщо автомобіль оснащений електронною системою керування, проблема може полягати в обриві оборотного контролера, який встановлений на корпусі насоса. Це призводить до того, що пальне не проходить із пристрою у форсунки. Для діагностики потрібно протестувати мультиметром рівень опору на колодці датчика.
  4. Якщо проблема з насосом обумовлена ​​витоком пального, то причину слід шукати в кільцях ущільнювачів. Запускається двигун і похитується вісь важеля. Якщо в цей момент спостерігається витік пального, треба змінювати гумові елементи.
DF1058, Р0106 Неправильна відповідність вхідного тиску. Потрібно переконатися у відсутності порушення герметичності.
DF1070 Загальний код, що вказує на проблеми у роботі системи кондиціювання. Причина несправності може полягати в неполадках, пов’язаних з компресорним пристроєм або одним із датчиків. Можливий витік фреону внаслідок пошкодження магістралей.
P0488 Ця комбінація символів повідомляє про несправність у роботі клапана рециркуляції відпрацьованих газів, зокрема:

  • пристрій з маркуванням В016 могло заклинити у закритому положенні;
  • залипання клапана у відкритому стані;
  • вихід з ладу клапана або відсутність сигналу, що надходить із пристрою, пов’язаного з пошкодженням електролінії;
  • електроланцюг клапана знаходиться поза діапазоном робочих характеристик та параметрів.
5301 Код 5301 вказує на некоректний рівень тиску пального, робочий показник перевищив допустимий поріг. Треба перевіряти всі елементи системи щодо відсутності пошкоджень. Перевищення робочого параметра тиску зазвичай пов’язані з несправністю датчиків.
P242F Бортовий комп’ютер автомобіля повідомляє про забитий фільтр сажі двигуна
Код

Помилки у роботі системи пасивної безпеки

B1080 Несправність у роботі однієї з подушок безпеки, пристрій може не розкритися під час аварії. Поява цієї помилки супроводжується включенням відповідного індикатора на комбінації приладів.

Причин коду може бути багато:

  • вихід з ладу одного із датчиків або піропатронів подушок безпеки;
  • несправність проводки, пошкодження кабелю чи від’єднання контактів;
  • окислення роз’ємів внаслідок дії вологи;
  • несправність переднатяжних елементів системи пасивної безпеки;
  • збої у роботі блоку управління системою Airbag.
B107F (907f20) Вказує на необхідність змінити блок подушок безпеки після їхнього спрацювання. Якщо код видається помилково, потрібно спробувати дилерським сканером зняти блокування з модуля.
DF067 Ушкодження електроланцюга або обрив кабелю, що живить задню бічну грудну подушку безпеки водія. Якщо контакти та проводка ціла, то тестуванню підлягає датчик пристрою.
DF070 Пошкодження або обрив електролінії надувної шторки безпеки, розташованої водія. Користувачеві треба тестувати роботу драйвера, а також проводки та піропатрона подушок. Проблема може полягати у блоці керування системою пасивної безпеки.
DF071 Пошкодження або обрив електролінії другого драйвера передньої подушки безпеки, встановленої з боку водія. Треба тестувати якість підключення і сам провід щодо цілісності.
DF072 Ушкодження електроланцюга 1, підключеної до фронтальної подушки безпеки, встановленої водія
DF074 Несправність або обрив електролінії, підключеної до другої фронтальної подушки безпеки, встановленої з боку пасажира
DF075 Відсутність зв’язку з першою передньою подушкою безпеки, встановленою з боку пасажира. Треба перевіряти роботу блоку управління системою пасивної безпеки та переконатися у його якісному контакті.
DF077 Пошкодження кабелю, підключеного до датчика бічної грудної подушки безпеки з боку водія
DF184 На Рено Магнум 440 Євро 3 та інших версіях цей код означає проблеми в роботі системи пасивної безпеки. Найімовірніше проблема полягає в подушках, тому в першу чергу треба тестувати роботу датчиків Airbag, а також піропатронів.
DF240 Помилка 240 повідомляє про несправність електролінії подушки безпеки, розташованої в подушці сидіння або переднатяжного елемента поясної лямки безпеки водія
DF241 Несправність електролінії, яка живить подушку безпеки, розташовану в подушці сидіння. Також проблема може полягати у проведенні натягу пояса лямки ремінця, встановленого з боку пасажирського крісла.
Код

Помилки двигуна

P0335 (DTC033531) Код 033531 вказує на неправильний сигнал, що надходить із датчика режиму двигуна. При такій помилці блок керування може вимагати від водія відключити силовий агрегат, визначаючи його стан як робочий, хоча за фактом двигун буде вимкнений. Насамперед треба тестувати роботу блоку управління двигуном.
DF059, P0301 Блок управління помилками Р0301 та 0301 повідомляє про пропуски займання паливоповітряної суміші, зафіксованих у першому циліндрі силового агрегату.

Причини, які могли призвести до виникнення цієї проблеми:

  1. Низька якість самої суміші, спричинена використанням дешевого пального. Низькоякісне паливо призводить до засмічення форсунок. Проблема може бути пов’язана з поломкою датчика тиску, забитим фільтром або несправним паливним насосом. Засмічення чи утворення нагару на свічках запалювання. Пристрій стає непрацездатним також внаслідок пошкодження чи неправильно відрегульованого зазору.
  2. Несправність у роботі високовольтних дротів. Кабелі могли пошкодитися чи причина полягає у критично високому опорі ними.
  3. Несправність однієї чи кількох котушок запалювання чи модуля. Якщо корпус розподільного пристрою пошкоджений, це може призвести до потрапляння вологи всередину механізму та замикання його контактів.
  4. Занадто низька або нерівномірна компресія, що призводить до недостатнього стиску.
  5. Неправильне регулювання газорозподільного механізму. Це може бути пов’язано зі зношуванням або збоєм налаштувань, а також відсутністю герметичності гідрокомпенсаторів.
  6. Механічна проблема у роботі одного з циліндрів, у разі – першого. Проблема може бути пов’язана із зменшенням зазору між пристроєм та поршнем.
DF060, P0302 Комбінація Р0302 чи 0302 свідчить про пропуски запалювання паливоповітряної суміші у другому циліндрі силового агрегату. Це пов’язано з тим, що паливо, що не згоріло, потрапляє у випускну систему і згоряє там, що призводить до ривків у роботі силового агрегату і зниження його потужності. Проблема може супроводжуватися пострілами та бавовнами у вихлопній трубі.
DF061, P0303 Код Р0303 (0303) пов’язаний з пропусками займання паливоповітряної суміші, зареєстрованими в третьому циліндрі двигуна. Проблема може мати випадковий чи постійний характер.
DF062, P0304 Комбінація Р0304 (0304) з’являється при пропусках запалювання, зареєстрованих у четвертому циліндрі силового агрегату. Дії пошуку та усунення причини виконуються аналогічні.
DF065, P0300 Блоком керування двигуном зафіксовані випадкові або множинні пропуски запалювання горючої суміші двигуна. При помилці Р0300 (0300) двигун буде працювати нестабільно, включаючи зниження тяги і падіння динаміки. Циліндри, в яких відбуваються перепустки, користувачеві треба визначити самостійно
DF079, P2119 Код 079 або 2119 пов’язаний з несправністю в роботі системи модуля дросельної заслінки з сервоприводом, що стежить.
DF109, P0313 Бортовий комп’ютер автомобіля повідомляє про пропуск запалення паливоповітряної суміші при мінімальному залишку пального
DF110 Код 110 з’являється при несправності каталітичного нейтралізатора. Користувачеві треба тестувати роботу агрегату та переконатися у його цілісності, відсутності механічних дефектів та пошкоджень. Помилка може бути обумовлена ​​порушенням герметичності пристрою або несправності датчика.
DF124 Загальний код, що вказує на пропуски запалення горючої суміші.

Причини, через які могла статися ця помилка:

  • пробою бронепроводу, підключеного до свічок запалювання;
  • несправність однієї або декількох котушок або їх неякісне підключення;
  • вихід із ладу свічки запалювання чи освіту з її наконечнику нагару;
  • збої у функціонуванні паливних форсунок;
  • критичний знос чи механічне ушкодження поршневого кільця;
  • зависання або прогар одного з клапанів;
  • неякісне прилягання тарілки клапана внаслідок утворення нагару чи поломки гідрокомпенсатора, штовхаючого пристрою чи інших компонентів двигуна.
DF130 Проблеми, пов’язані зі згорянням паливоповітряної суміші у першому циліндрі. Причина помилки 130 може полягати у пропусках запалювання.
DF132 На Renault Megane та інших моделях цей код означає збої при згорянні паливоповітряної суміші, зафіксовані в третьому циліндрі двигуна. Проблема може бути пов’язана з низькою компресією двигуна або несправністю одного з контролерів – кисню або масової витрати повітря. Перший у разі поломки підлягає заміні, а другий можна спробувати очистити за допомогою спеціального засобу.
DF137 Підвищений тиск у паливній магістралі транспортного засобу. Помилка може проявлятися тільки при роботі двигуна в умовах високих навантажень, наприклад, під час руху в гору.
DF141 Якщо перелік помилок входить код 141, він може мати кілька расшифровок:

  1. Проблеми, пов’язані з подачею палива. Ця несправність може полягати у відсутності пального, несправності датчика тиску палива, збоях у функціонуванні модуля, що управляє, або пошкодженні одного з компонентів паливної системи.
  2. Пошкодження електроланцюга або несправність оптичного контролера, розташованого у дверях водія. Проблему слід шукати пошуком пошкоджених електроланцюгів.
DF199 На автомобілях Рено Магнум 480 та інших версіях цей код може означати кілька видів несправностей:

  • поломка датчика тиску турбонаддува;
  • пошкодження електрокабелю, підключеного до контролера;
  • неправильні показання між атмосферним тиском та тиском наддуву.
DF283 Ця помилка вказує на використання зрідженої паливоповітряної суміші в циліндрах двигуна. Проблема говорить про необхідність діагностики системи впуску та регулювання клапанів. Для пошуку причини буде потрібний спеціальний стенд, тому цю операцію краще проводити на станції техобслуговування.
DF297 Несправність або засмічення протисажевого фільтра двигуна. Потрібно проводити детальну діагностику фільтруючого пристрою та виконувати його очищення у разі забруднення. Проблема може мати тимчасовий або програмний характер і не пов’язана з роботою фільтра.
DF301 Підсмоктування повітря у впускному колекторі, якщо дана помилка не випадкова, то вона супроводжується такими ознаками:

  • нестійка робота силового агрегату на неодружених оборотах;
  • мимовільна зупинка двигуна під час роботи на холостому ходу – у пробках, на світлофорах, при короткочасних зупинках;
  • поява провалів під час прискорення – силовий агрегат глухне при різкому натисканні на газ, часто проблема проявляється на холодному моторі на початку руху;
  • збільшення робочої температури двигуна в результаті функціонування агрегату на збідненій суміші.

Якщо автомобіль обладнаний карбюраторним двигуном, то в першу чергу за помилки 301 користувачу треба перевірити наступні місця:

  • прокладання під карбюраторний пристрій на предмет зносу та пошкодження;
  • діафрагма карбюраторного агрегату;
  • вакуумні патрубки для керування кутом випередження запалення, підключені до розподільчого пристрою;
  • штуцера карбюратора – ці елементи можуть бути вставлені нещільно;
  • так звану підошву агрегату щодо деформації.
DF341 Загальний код помилки двигуна. При помилці 341 треба тестувати всі вузли та агрегати щодо працездатності. Продуктивність двигуна загалом після діагностики може бути обмежена. Залежно від ознак підбираються варіанти та методи усунення несправностей.
DF363, P0011 Несправність у роботі фазорегулятора розподільчого валу. При помилках Р0011 або 0011 треба перевірити цілісність шківа та переконатися у відсутності фізичних пошкоджень пристрою.
DF394, P0420 Коди Р0420 або 0420 вказують на проблеми роботи каталітичного нейтралізатора.

Якщо цей вузол несправний, це призводить до проявів наступних ознак:

  • поява світлового індикатора Чек на панелі приладів;
  • слабкий потік вихлопних газів із глушника автомобіля;
  • зміна запаху відпрацьованих газів;
  • повільний розгін автомобіля, зниження його потужності та динаміки;
  • нехарактерний звук, що лунає від пристрою.

Можливі причини, з яких каталізатор виходить із ладу:

  • регулярне заправлення автомобіля низькоякісним пальним;
  • використання неоригінального каталізатора в авто;
  • збої у функціонуванні силового агрегату, що призводять до збільшення обсягу продуктів згоряння у вихлопній системі;
  • експлуатація автомобіля з бездоріжжя.
DF398, P0170 Код Р0170 пов’язаний із порушенням роботи системи подачі пального, проблема супроводжується такими ознаками, якщо вона не випадкова:

  • падіння потужності силового агрегату;
  • мимовільна зупинка двигуна при русі на холостому ходу, на світлофорах або в пробках;
  • зниження динаміки під час руху;
  • збільшення обсягу витрати пального;
  • складності при запуску мотора до неможливості старту силового агрегату.
DF413 Збої в роботі сервоприводу дросельної заслінки, якщо ця помилка не є тимчасовою, вона супроводжується такими «симптомами»:

  • нестабільне функціонування силового агрегату на холодну;
  • стрибки оборотів двигуна під час його роботи різних режимах;
  • різке зниження потужності двигуна при натисканні на газ;
  • значне збільшення витрати пального;
  • лампочка Чек Енджин може довільно вмикатися та відключатися на авто із запущеним мотором;
  • двигун довільно відключається, а після повторного пуску працює певний час без збоїв.
DF436 Бортовим комп’ютером автомобіля виявлено пропуски запалювання паливоповітряної суміші в одному з циліндрів двигуна. Конкретний номер не вказується, тому користувачеві треба повністю тестувати роботу агрегату.
DF479, P0638 Код Р0638 (0638) вказує на збої у функціонуванні моніторингової системи блоку дросельного механізму із сервоприводом. Потрібно тестувати якість підключення пристрою, також переконатися у відсутності внутрішніх замикань електродвигуна заслінки.
DF508 Несправність у роботі системи керування дросельною заслінкою із сервоприводом
DF569 Збій у роботі системи наддуву. Потрібно перевірити роботу турбіни та турбокомпресорного пристрою.
DF771 Даний код можна розшифрувати як «адаптивні параметри системи регулювання подачі палива знаходяться поза робочим діапазоном». Це говорить про те, що паливна система не в змозі регулювати подачу пального для формування паливоповітряної суміші.

Основні причини проблеми:

  • несправність або засмічення паливного фільтра високого тиску, потрібна заміна пристрою;
  • забруднення форсунок або пошкодження електроланцюгів їх живлення;
  • несправність роботи датчика тиску пального, встановленого в насосі.
DF1005 Несправність у роботі системи керування блоком занурювальних підігрівачів. Ці елементи керуються модулем залежно від режиму функціонування силового агрегату та застосовуються для прискорення прогріву холодоагенту. При несправності даних блоків рідина, що охолоджує, прогрівається значно довше або зовсім не нагрівається до потрібної температури. Проблеми в роботі вузла також можуть провести до перегріву силового агрегату.
DF1020 Код вказує на попадання олії у паливо, основні причини проблеми:

  1. Несправність поршневих кілець. Пристрої стали менш щільно притискатися і мастило протікає через нещільності.
  2. Пошкодження діафрагми паливного насосного пристрою.
  3. Несправність голчастого клапана, розташованого в камері поплавця, перелив пального в карбюраторний пристрій.
  4. Збої у функціонуванні окремих елементів системи запалювання.
  5. Відсутність компресії в одному або кількох циліндрах силового агрегату.

Ця помилка супроводжується такими ознаками:

  • зниження потужності силового агрегату;
  • перевитрата пального;
  • поява запаху незгорілого палива у вихлопних газах, сам дим стає більш сірим і густим;
  • збої у функціонуванні силового агрегату, мотор троїть, може довільно затихнути;
  • поява нових шумів при роботі двигуна, стукіт у районі поршнів, колінчастого валу;
  • збільшення рівня мастила в картері двигуна;
  • мастило (масло) стало більш рідким, мастило може швидко спалахувати від відкритого вогню.
DF1034, P0314 Код Р0314 вказує на пропуски займання паливоповітряної суміші. Номер циліндра не вказується, тому користувачеві потрібно тестувати силовий агрегат самостійно.
DF1074 Повідомлення про невідповідність положення дросельної заслінки із сервоприводом. Треба перевіряти сам механізм і проводити його очищення за потреби.
P0002 Несправність пов’язана із роботою паливної системи. Для початку слід провести діагностику рівня тиску у магістралях подачі пального з манометром. Користувачеві потрібно переконатися у справній роботі паливного насоса, а також перевірити запобіжні елементи та подати паливо в насос. Можливо, «обратка» паливної системи забита і вимагає очищення.
P0299 Код 0299 ​​вказує на знижений тиск наддуву, який може бути зумовлений такими причинами:

  • надлишок повітря у впускному колекторі або подача повітряного потоку утруднена в результаті забитого повітряного фільтра;
  • критично низький рівень тиску моторної рідини в силовому агрегаті, пов’язані з несправністю датчика масла або витоком витратного матеріалу;
  • збої у роботі турбіни двигуна чи нагнітального устройства;
  • несправність контролера тиску наддуву;
  • проблеми у функціонуванні системи EGR.

При такій помилці на панелі приладів горить індикатор Чек, транспортний засіб може перейти в аварійний режим обмеження швидкості до 40 км/год. Потужність двигуна значно знижується, а в районі турбіни та компресорного вузла спостерігається нехарактерний шум.

З появою даного коду слід перевірити такі елементи:

  • турбований пристрій або нагнітач;
  • систему впуску щодо відсутності механічних ушкоджень;
  • датчик тиску наддуву;
  • клапана EGR;
  • перевірити рівень масла в моторі і заповнити його за потреби, а також усунути місце витоку, якщо воно є.
P1638 Код Р1638 може мати кілька розшифровок:

  • несправність у роботі системи управління дросельною заслінкою;
  • збої у функціонуванні головного реле системи упорскування – напруга відповідає нормованим параметрам.
P2108 Код Р2108 пов’язаний з неправильною роботою або збоями функціонування модуля управління приводом дросельною заслінкою. Спочатку рекомендується провести очищення самого механізму та форсунок. Також слід переконатися в цілісності проводів, підключених до датчика положення заслінки та регулятора холостого ходу.
Код

Помилки датчиків

5G Несправність датчика абсолютного тиску. Користувачеві треба перевірити роботу пристрою, а також переконатися у працездатності проводки та цілісності провідників.
5D Імовірно, цей код вказує на збої в роботі датчика швидкості автомобіля або з пристрою надходить некоректний сигнал на керуючий модуль. Точно назвати причину не вдасться, оскільки цей формат зчитування не є правильним і такі коди зазвичай з’являються у разі використання неправильного програмного забезпечення або діагностичного обладнання для тестування.
B1007 (900761) Несправність першого піропатрона подушки безпеки, встановленої водія. Проблему треба шукати у проводці або в самому датчику. Якщо ці елементи цілі, слід тестувати роботу мультиплексної шини.
C100F Збій у функціонуванні переднього правого контролера антиблокувальної системи. Треба тестувати сам датчик та його проводку.
DF006 Несправність контролера, встановленого на лівому передньому колесі. Користувачеві треба перевіряти сам датчик, а також його проведення. Також цей код помилки може вказувати на пошкодження електроланцюга, що живить регулятор швидкості обертання колеса.
DF014 На Рено Преміум 420 dci та інших версіях даних код позначає несправність електромагнітного клапана продування адсорбера. Користувачеві треба протестувати роботу самого пристрою, а також переконатися в його якісному контакті з електромережею та відсутності пошкоджень на роз’ємах. Проблема може полягати в несправності запобіжних елементів або окисленні контактів, спричинених утворенням вологи на колодці. Треба перевірити роботу клапана та провести його очищення. Сам пристрій знаходиться за правою фарою.
DF045 Несправність роботи датчика педалі. Якщо помилка випадкова, після видалення цей код більше не з’явиться. Проблема може бути зумовлена ​​поганим контактом.
DF051 Ця помилка вказує на неполадку роботи контролера швидкості. Також проблема може полягати в програмному збої роботи датчика бокового удару, розташованого з боку водія.
DF052 Збої у конфігурації контролера бокового удару, розташованого з боку пасажира. Проблема може полягати у пошкодженні електроланцюжка керування форсунками.
DF054 Несправність у роботі контролера крутного моменту двигуна. Ця проблема також може полягати у пошкодженні лінії керування електромагнітним клапаном обмеження тиску наддуву.
DF058 Несправність у роботі контролера мертвої точки колінчастого валу. Для пошуку причини користувачеві слід перевірити робочі технічні параметри пристрою і якщо вони відповідають заводським значенням, стерти код несправності. Це говорить про те, що проблема має не постійний характер і є випадковою. Також ця помилка може вказувати на неполадки у роботі заднього контролера кисню. Потрібно провести перевірку самого пристрою, а також його проводки та роз’єму.
DF088, P0325 Повідомлення про вихід з ладу або некоректне функціонування контролера детонації. Проблема може пошкодити проводку або неякісний контакт пристрою з кабелем.
DF113 Помилка напруги датчиків кондиціонування. Насамперед користувачеві треба перевірити роботу контролера кліматичної системи. Проблема 113 може полягати в поганому контакті або несправності інших складових системи кондиціонування, наприклад компресорного пристрою або блоку управління.
DF119 Помилка 119 вказує на несправність роботи датчика розподільного валу. Проблему слід шукати в роботі самого пристрою або його проводки, іноді вона полягає у відсутності сигналу, пов’язаного з пошкодженням контактних елементів на гніздах. Іноді причина полягає у розбіжності міток на валу або пошкодження зубчиків.

Якщо сам вал цілий, діагностика датчика проводиться так:

  1. Мультиметр перетворюється на режим вольтметра.
  2. Замірюється вихідна величина напруги. Робочий параметр повинен становити не менше 12 вольт.
  3. Виконується вимірювання рівня живлення на контактах контролера. У першому виході робоча величина має становити 12 вольт, інших – по 0 У.
  4. Потім від регулятора відключаються всі кабелі та до його виходу підключається вимірювальний пристрій.
  5. Тестер виставляється в режим виміру опору. Потім поруч із контролером потрібно провести металевою пластиною чи іншим залізним предметом. Якщо в цей момент показання регулятора не змінилися, це свідчить про його несправність.
DF162 Несправність у роботі системи упорскування. Користувачеві треба детальніше тестувати функціонування силового агрегату.
DF195 Показання датчиків розподільчого та колінчастого валів не відповідають нормованим значенням. Проблема то, можливо пов’язані з несправністю у роботі контролерів чи його проводкой. Також причина іноді полягає у розбіжності міток на валах.
DF209 На авто з версією прошивки блоку управління 7101 код вказує на несправність контролера положення клапана рециркуляції газів, що відпрацювали. Проблема може вказувати на відсутність сигналу, пов’язаного з несправністю електролінії керування та живлення регулятора.
DF235 Збої у роботі датчика обмежувача швидкості. Якщо швидкісний режим перевищує допустиму норму, на панелі приладів повинно загорятися відповідне повідомлення. При поломці даного датчика такого попередження не буде на щитку.
DF273 Помилка роботи датчика удару при аварії, мають на увазі контролер системи пасивної безпеки. Можливе пошкодження електролінії.
DF336 Збої в роботі контролера положення колінчастого валу. Якщо датчик працездатний, потрібно перевіряти проводку та якість підключення пристрою.
DF352 Мікропроцесорний модуль повідомляє про несправності в роботі електромагнітного клапана регулювання тиску напірної магістралі. Потрібно протестувати цей пристрій і переконатися, що елемент не залипає у відкритому або закритому положеннях.
DF1196 Несправність у роботі контролера відносного тиску. Потрібно тестувати функціонування датчика DPF.
P0069 Цей код означає несправність функціонування контролера абсолютного тиску у впускному колекторі. Також може бути несправний регулятор атмосферного тиску повітря – проблема полягає у кореляції датчиків. За таких несправностей помітно знижується тяга силового агрегату, а також виявляються такі ознаки:

  • підвищений шум у районі турбокомпресорного пристрою;
  • поява нехарактерного диму із глушника;
  • двигун автомобіля працює з ривками, періодично глухне;
  • виникають проблеми із запуском силової установки.

Для пошуку причини в першу чергу тестуються датчики атмосферного тиску та турбонаддуву.

P0094 Код 0094 вказує на незначний витік у паливній системі (порушення герметичності)
P0096 Некоректний сигнал надходить від контролера температури подачі повітряного потоку. Проблема характерна для автомобілів, що працюють на дизельному паливі. Обсяг споживання пального може збільшитися, а також підвищиться димність газів, що відпрацювали. Треба перевіряти:

  • датчик температури повітря;
  • якість з’єднання пристрою з електромережею;
  • джгут із проводкою;
  • роботу бортового комп’ютера керування двигуном.
P0119 Код Р0119 повідомляє про переміжну помилку в роботі контролера ЕСТ
P0380 Код Р0380 з’являється при несправності блоку керування свічками розжарення або несправності, пов’язані з роботою самих пристроїв. Маються на увазі пошкодження електроланцюжка або поганий контакт деталей із проводкою.
P0720 Несправність датчика швидкості автомобіля. Користувачеві слід тестувати всі пристрої, розташовані на колесах транспортного засобу, оскільки проблема може полягати в короткому замиканні всередині контролера АБС. Якщо причина полягає у обриві чи пошкодженні електроланцюга, то проводка підлягає заміні.
P1008 Збої у роботі витратомірів повітря, з пристроїв надходить некоректний сигнал. Це може бути пов’язане із засміченням датчиків або збоями в роботі контролерів, обумовлені виходом з ладу нагрівального елемента.
P2263 (DTC226322) Код Р2263 (2263) пов’язаний з несправністю в роботі контролера тиску наддуву. Показання, що надходять із датчика, виходять за межі допустимих значень у верхню або нижню сторону. Користувачеві треба перевіряти роботу пристрою з маркуванням С-008.
P2615 Код Р2615 пов’язаний з несправністю в роботі датчика положення колінчастого валу. Щоб усунути проблему, користувачеві треба демонтувати контролер і прибрати бруд з його контактів, очищення роз’єму.
Код

Несправності проводки

C102F Некоректний сигнал, зафіксований модулем управління, що надходить з контролера швидкості обертання заднього правого колеса
С103F (503F) Некоректний сигнал, зафіксований модулем управління, що надходить з контролера швидкості обертання заднього лівого колеса
B1401 Обрив чи пошкодження патрона подушки безпеки №1, розташованої з боку водія. Проблема може полягати в обриві на ділянці кабелю, підключеного до пристрою. Потрібна діагностика всіх електроланцюгів системи пасивної безпеки за допомогою тестера.
C1157 (515753) Несправність ланцюга перемикача вузла приводу гальма стоянки. Помилка може бути пов’язана з самим датчиком, але найшвидше проблема саме в проводці. Необхідно додатково перевірити список кодів помилок двигуна.
B1402 (DTC940213) Пошкодження або обрив електролінії, підключеної до контролера палива
DF002, P0110 Пошкодження електроланцюга, підключеного до температурного контролера повітря. Треба перевіряти проводку та якість підключення. Причина проблеми може полягати в засміченні або попаданні вологи на контакти роз’єму, для її усунення потрібно очищення.
DF003 Ця помилка має кілька розшифровок, але всі вони пов’язані з проводкою:

  • ушкодження лінії живлення аналогових контролерів;
  • несправність електроланцюга, підключеного до регулятора задньої частини кузова;
  • пошкодження лінії управління та живлення контролера ходу педалі зчеплення;
  • несправність проводки або внутрішнього лівого датчика паркувального радара.
DF004 Ця помилка має кілька перекладів:

  • обрив чи пошкодження проводки контролера тиску наддуву;
  • некоректний сигнал швидкості, що надходить на блок керування двигуном;
  • ушкодження електролінії перемикача стопового сигналу;
  • несправність зовнішнього правого датчика системи паркування.
DF007 Цей код несправності може бути пов’язаний з різними причинами, але всі вони обумовлені відсутністю або неякісним сигналом:

  • дефект лінії тиску в паливорозподільній рампі;
  • несправність проводки, підключеної до контролера швидкості частоти обертання, встановленого на лівому задньому колесі;
  • пошкодження електроланцюга контролера температури повітря в салоні;
  • несправність лінії управління та живлення контролера рівня пального;
  • пошкодження кабелю датчика антиблокувальної системи, встановленого на передньому правому колесі;
  • неправильна напруга живлення контролерів, обумовлена ​​стрибками напруги в електромережі.
DF008, P0225 Несправність або обрив електролінії першої струмопровідної доріжки контролера положення педалі газу. За такої проблеми можливі ривки під час руху та «провали» при натисканні на газ.
DF009 Пошкодження або обрив електроланцюга другої струмопровідної доріжки контролера положення педалі газу. Треба перевіряти роз’єми на окислення та забруднення, оскільки даний датчик піддається впливу пилу та бруду.
DF011 На Рено Меган 2 15 DCI, Преміум 460 2006 та інших моделях різних років випуску цей код означає збої в подачі напруги живлення на датчик 1. Треба перевіряти проводку і самі контролери, а також блок керування двигуном.
DF012 Код 012 має кілька позначень, але вони пов’язані з роботою електрики:

  • невідповідний рівень напруги живлення датчика №2, треба перевіряти електроланцюги та акумулятор;
  • помилки у роботі системи електроживлення електромагнітних клапанів;
  • пошкодження чи збій у роботі електролінії живлення приводного пристрою заслінки розподільника повітря;
  • пошкодження електроланцюжка покажчика повороту, проблема зазвичай полягає у поганому контакті;
  • несправність сигнального світлового індикатора перемикача системи контролю за паркуванням.
DF013 Цей код може мати кілька розшифровок:

  • неправильний рівень напруги, зафіксований у ланцюзі живлення одного з датчиків;
  • некоректний сигнал, зафіксований на лінії керування та живлення електронного блоку керування;
  • некоректний сигнал від швидкості руху транспортного засобу, що надходить із мікропроцесорного модуля;
  • пошкодження або обрив електроланцюжка покажчика лівого поворотного ліхтаря.
DF018 Пошкодження або обрив електролінії вентилятором малої швидкості охолоджувальної системи мотора. Проблема може призвести до недостатнього охолодження та, як наслідок, перегріву силового агрегату. Причина може полягати в поганому контакті вентилятора з електромережею та окисленням або засміченням контактних елементів на роз’ємі живлення пристрою.
DF022 Пошкодження або обрив електроланцюга центральної внутрішньої антени. Проблема може полягати в несправності автомагнітоли, зокрема, поганий контакт пристрою з антеним модулем. Треба перевірити вихід на задній частині аудіосистеми.
DF023 Цей код повідомляє про несправності в роботі проводки:

  • контролера температури моторної рідини у двигуні;
  • зовнішньої антени передніх дверей, встановлених з боку водія.
DF025 Загальний код несправності у роботі системи запалення. У першу чергу треба діагностувати роботу свічок розжарювання та провести їх заміну за необхідності. Треба перевірити рівень опору елементів, який має становити не менше 2 Ом. Якщо свічки працездатні, треба перевірити напругу акумулятора і тестувати 32-контактну колодку.

Діагностика виконується так:

  1. Запускається силовий агрегат та прогрівається до робочої температури. Потім свічки запалювання викручуються із гнізд.
  2. Місце фіксації пристрою продувається від пилу та забруднень.
  3. Розмочує різьбові з’єднання, для цього можна використовувати засіб WD40.
  4. Перевіряється проведення, а також механізм передпускового прогріву.
DF026 Несправність електроланцюга, підключеного до форсунки першого циліндра. Проблема може супроводжуватися пропусками запалення паливоповітряної суміші.
DF027 Пошкодження або обрив електролінії керування форсункою, розташованою у другому циліндрі
DF028 Обрив або збій у роботі проводки, підключеної до форсунки третього циліндра силового агрегату
DF029 Пошкодження електролінії керування четвертою форсункою циліндра двигуна
DF030 Код 030 вказує на несправність проводки, але дана комбінація може мати кілька розшифровок. Користувачеві потрібно перевірити кабель живлення системи запобігання блокуванню. Також діагностики підлягає проведення системи клімат-контролю. Проблема може полягати у несправності ліній керування, розташованих під центральною консоллю.
DF036 Цей код може мати два позначення для розшифровки:

  • пошкодження або обрив електролінії клапана регулювання тиску;
  • несправність електроланцюга блокування кермової колонки модуля, встановленого у моторному відсіку.
DF043 Несправність електролінії управління та живлення форсунки, розташованої у четвертому циліндрі двигуна
DF046 Неправильна напруга на лінії підключення до акумулятора.

Можливі причини несправності:

  • руйнування пластин в результаті природного зношування або механічного пошкодження пристрою;
  • коротке замикання контактних елементів акумулятора;
  • сульфатація внутрішніх компонентів;
  • забруднення електроліту;
  • постійний розряд акумулятора;
  • переплюсування.
DF052 Код 052 може повідомити про кілька проблем у роботі авто:

  • пошкодження лінії керування форсунками;
  • збої у роботі контролера бічного удару, розташованого з боку переднього пасажира.
DF056 Збій у роботі проводки, що живить контролер масової витрати повітря. Ця проблема може призвести до некоректної роботи двигуна, включаючи зниження тяги двигуна та його довільну зупинку на холостому ході. Це зумовлено неправильним формуванням паливоповітряної суміші у циліндрах силового агрегату. Треба перевірити роботу датчика та його проведення ціла, то виконати очищення витратоміра.
DF078 Пошкодження електроланцюга управління заслінкою дросельного механізму із сервоприводом. Треба перевіряти контакти та цілісність кабелю щодо відсутності пошкоджень ізоляційного шару. Останні можуть призвести до короткого замикання лінії.
DF080, P0010 Комбінації Р0010 або 0010 вказують на пошкодження електроланцюга, до якого підключений фазорегулятор розподільчого валу. За такої проблеми на автомобілях 1996, 2004, 2007 та інших років випуску включення першої швидкості на непрогрітому двигуні супроводжується брязкотом. Потужність силового агрегату практично відсутня, а приблизно на 2 тисячах обертів відчуваються посмикування. Схожі ознаки притаманні несправних свічок запалювання.
DF081, P0443 Комбінації Р0443 або 0443 з’являються при пошкодженні або обриві провідника, підключеного до електромагнітного вентиляційного клапана паливного бака. Користувачеві необхідно детально тестувати роботу пристрою з маркуванням В-023. Проблема може полягати в критично високому або низькому сигналі, зафіксованому на лінії керування та живлення.
DF084 Несправність електропроводки, що підключена до системи управління реле виконавчими механізмами. Якщо з електролініями все гаразд, необхідно перевіряти роботу мікропроцесорного блоку.
DF089 Ця помилка може вказувати на дві несправності:

  • пошкодження електроланцюжка контролера абсолютного тиску;
  • обрив кабелю або поганий контакт із електромагнітним клапаном послідовності перемикання передач.
DF094 Несправність полягає в реле свічок розжарення – урвище в ланцюгу або коротке замикання на масу.
DF095, P0120 Ушкодження або обрив струмопровідної доріжки першого контролера положення заслінки дросельного вузла. Проблема Р0120 (0120) може бути пов’язана з поганим контактом або відсутністю сигналу, що надходить з контролера.
DF099 На Рено з прошивкою бортового комп’ютера 81402, 81101 або іншої версії дана комбінація вказує на несправність лінії живлення та керування форсункою, встановленою в першому циліндрі двигуна
DF120, Р0336 Коди 120 або 0336 вказують на відсутність сигналу або збій у роботі контролера частоти та положення колінвала силового агрегату. На авто 2010 та інших років випуску дана проблема на табло може полягати в поганому контакті пристрою з електромережею або окиснення роз’єму.
DF154 Пошкодження електролінії контролера положення та частоти обертання колінвала силового агрегату. Проблема може полягати в засміченні роз’єму, оскільки датчик знаходиться під капотом і піддається впливу пилу.
DF165 Несправність електролінії або обрив кабелю, що живить контролер положення педалі управління подачею палива, тобто газом. Якщо датчик справний, діагностиці підлягає проводка. Також проблема може полягати в несправності блоку керування або його несправності.
DF210 Проблеми з проводкою, зафіксовані на лінії управління та живлення переднатягувачів плечових лямок ремінців безпеки. Необхідно тестувати пристрої на передніх сидіннях.
DF232,

P0530

Код Р0530 (0530) з’являється у разі пошкодження кабелю, підключеного до датчика тиску антифризу. Дані про рідину, що охолоджує, можуть не відображатися на дисплеї приладової комбінації або виводитися з перебоями. Треба перевіряти в першу чергу роз’єм підключення датчика, оскільки на ньому могли утворитися окислення або вихід міг засмічитися.
DF272 Несправність електроланцюга управління електромагнітним клапаном рециркуляції відпрацьованих газів. Користувачеві необхідно переконатися, що пристрій не заклинило у відкритому або закритому положенні. За потреби виконується очищення клапана.
DF319, P0340 Коди Р0340 або 0340 пов’язані з несправністю проводки або обрив кабелю, що живить контролер положення розподільного валу
DF328 Код 328 повідомляє про несправність електроланцюга або пошкодження провідника, підключеного до потенціометра дросельної заслінки
DF353, P0105 Даний код на авто 2008, 2014 та інших років випуску пов’язаний із несправністю електролінії контролера абсолютного тиску. При помилці Р0105 потрібна детальна діагностика проводки та контактів на електроланцюжках.
DF360 Обрив лінії живлення датчика холостих обертів двигуна
DF411 Порушення роботи електроланцюга або обрив кабелю перемикача стопового сигналу. Насамперед користувачеві треба перевірити роботу кінцевика, встановленого на педалі і дізнатися, чи горять задні фари при її натисканні. Якщо при натисканні на педаль стопові вогні блимають, це пов’язано з неякісним контактом. Проблема може полягати у запобіжних пристроях чи реле.
DF524 Збої в роботі реле виконавчих механізмів та пристроїв. Проблема може полягати в неправильному рівні вихідної напруги та пошкодженні проводки, а також її замиканні на акумулятор або масу.
DF602 Код помилки 602 повідомляє про збої в роботі електроланцюжка підігрівача кисневого контролера
DF651 Пошкодження або несправність електролінії, що з’єднана з контролером тиску на вході турбіни турбокомпресорного агрегату. Якщо сам датчик і проводка цілі, проблеми треба шукати у пристрої турбіни.
DF652 Несправність або дефект електролінії датчика температури підключеного до входу турбіни турбокомпресора
DF891 Пошкодження або обрив лінії живлення форсунок першої групи
DF1015 Невідповідність імпульсів контролера ходу педалі гальма. Проблема може полягати в поганому контакті пристрою з проводкою.
DF1016 Невідповідність сигналів, що надходять на процесорний модуль від датчика ходу педалі зчеплення. Проблема може полягати в поганому живленні контролера, встановленого на пристрої. Також проблема іноді полягає у неполадках, пов’язаних із блоком управління. Якщо всі елементи цілі та працездатні, то причину слід шукати у зносі дисків системи зчеплення.
P0032 Комбінація Р0032 дослівно перекладається як «помилка освітлення», можливі причини проблеми:

  • пошкодження проводки чи порушення контактів;
  • вихід з ладу джерела освітлення чи окислення пінів на колодці підключення;
  • коротке замикання кабелю керування та живлення лампочкою;
  • несправність одного або кількох запобіжних елементів або реле;
  • вихід з ладу підрульового перемикача або поганий контакт пристрою з проводкою.
P0089 Коди помилок Р0089 та 0089 пов’язані з електричними неполадками у роботі електромагнітного клапана дозування пального. Користувачеві треба тестувати роботу пристрою з маркуванням В014. Проблема може полягати у пошкодженні електролінії, а також невідповідному рівні тиску паливної магістралі. Останнє може бути критично високим або низьким, що виходить за межі допустимого діапазону.
P0381 Код 0381 вказує на пошкодження або дефект лінії контрольного індикатора свічок розжарювання. При такій проблемі на панелі приладів можуть не відображатися дані про роботу пристроїв. Причина може полягати в проводці, а також окисленні контактів на контрольному щитку.
P0409 Код 0409 вказує на збій у системі живлення клапана рециркуляції відпрацьованих газів. При несправності пристрою можливі часті зупинки двигуна, різке зниження та збільшення обертів, зниження потужності та ривки під час руху. Якщо проводка несправна, її треба замінити чи відновити контакт. У разі засмічення клапана проводиться його очищення – із застосуванням металевої щітки та очисного засобу WD-40. Після цього клапан підлягає протирці з використанням ганчірки та розчинника.
Р0505 Пошкодження електролінії управління та живлення контролера стабілізації холостого ходу. При помилці P0505 слід перевіряти проводку та контакти на роз’ємі, який підключений до регулятора.
P0651 Комбінація Р0651 (0651) з’являється при некоректному рівні напруги на лінії живлення та керування датчика 2. Сам сигнал може бути критично низьким або високим. Детальній діагностиці підлягає пристрій із маркуванням С-006.
P0670 Код помилки Р0670 може вказувати відразу на кілька проблем у роботі автомобіля:

  • знижений рівень напруги, зафіксований на лінії, підключеної до свічки розжарювання В-024;
  • критично високий сигнал на свічки розжарення, що не відповідає нормованим показникам;
  • обрив електролінії, підключеної до пристрою;
  • несправність проведення реле часу розжарювання.
P1546 Збій чи несправність лінії, підключеної до другого контролера вихлопних газів. Спочатку слід провести перевірку датчика кисню та його роз’єму, а також проводки. Помилка може мати й іншу розшифровку – несправність лінії управління компресорним пристроєм кондиціонера. Така проблема спричинить неполадки в роботі системи клімат-контролю або кондиціювання. Остання може недостатньо охолоджувати або прогрівати салон, з’явиться запах вогкості, компресорний вузол може відмовити або працювати шумніше.
P2002 Якщо в результаті діагностики вдалося прочитати цей код, то користувачеві треба звернути увагу на роботу датчика тиску, встановленого в фільтрі сажі. Перше, що потрібно подивитися – проводку, оскільки сигнал, що виходить від контролера, не відповідає нормованим параметрам. Діагностики підлягає пристрій з маркуванням В-041. При такій помилці на панелі приладів зазвичай горять значки сервісу.
P2503 Код Р2503 дослівно перекладається як «інформація про корисну потужність генератора». Потрібна детальна діагностика генераторної установки та перевірка правильності її підключення. Можлива проблема може полягати в несправності одного із запобіжників або реле регулятора напруги.
Р2504 Несправність ланцюга заряджання. Можливі проблеми в роботі акумуляторної батареї або генераторної установки, АКБ може заряджатися не до кінця. Згодом це призведе до складнощів у запуску двигуна до неможливості його старту. Треба перевірити клемні затискачі акумулятора щодо окислення.
Р3504 Код 3504 вказує на несправність у роботі електроланцюжка контролера тиску холодоагенту. Треба перевіряти проводку і датчик, якщо лінія справна і без дефектів. Якщо контролер вийде з ладу або сигнал з пристрою буде відсутній, це призведе до перегріву двигуна та його нестабільної роботи, включаючи ривки під час руху та зниження потужності. Іноді помилка з’являється в результаті використання низькоякісної або експлуатації ресурсу охолоджуючої рідини, що відпрацювала свій ресурс.
Код

Несправності лямбда-зонда

P0130, DF092 Пошкодження електролінії або відсутність сигналу, що надходить із верхнього кисневого регулятора. На деяких моделях Рено код Р0130 (0130) означає зубчастий сигнальний диск заднього правого колеса.
P0132 Критично підвищена напруга, зареєстрована на кисневому контролері підігріву. Йдеться про датчик, встановлений до каталізатора. Проблему слід шукати у першому, другому та третьому циліндрах двигуна.
Р0133 Бортовий комп’ютер повідомляє про критично підвищену напругу або повільний відгук, що надходить від докаталітичного лямбда-контролера, що нагрівається. Проблему слід шукати у першому, другому та третьому циліндрах двигуна.
P0135, DF082 На інжекторах із системою живлення дизель або бензин код Р0135 (0135) з’являється при пошкодженні електролінії системи нагрівання верхнього лямбда-зонда. Фіксація коду проводиться при заведеному силовому агрегаті, якщо температура нейтралізаторного пристрою набагато вища за нормовану, з рівень опору лямбда-зонда більше заводського значення.

Причини появи помилки:

  • відсутність контакту або неякісне з’єднання на роз’ємі живлення пристрою, поява окислень;
  • обрив кабелю або коротке замикання лінії живлення нагрівального пристрою;
  • поломка лямбда-зонда;
  • поява інших помилок, які спричинили збій у роботі датчика кисню.
P0136, DF093 Несправність або обрив електролінії, підключеної до нижнього кисневого контролера. Коди помилок Р0136 або 0136 можуть бути пов’язані з поломкою самого датчика, але в першу чергу потрібно перевірити роз’єм підключення пристроїв.
P0138 Код Р0138 з’являється при критично високому рівні напруги підігрівача кисневого датчика, встановленого після каталізатора. Проблему слід шукати у першому, другому та третьому циліндрах.
P0141, DF083 Комбінація Р0141 (0141) пов’язана з пошкодженням електролінії керування нижнього лямбда-зонда. Проблему слід шукати в проводці або неякісному контакті. Також причина може полягати у виході з ладу нагрівального пристрою кисневого датчика. Проблема зазвичай супроводжується нестабільною роботою двигуна, включаючи його ривки та зниження потужності.
DF602 Несправність електроланцюга нагрівального пристрою кисневого датчика. Якщо проводка ціла, потрібно міняти лямбда-зонд.
Код

Опис помилок трансмісії

4G Цей код на двигунах К9К, DXI 450 та інших версіях вказує на проблеми у роботі системи тиску трансмісійної рідини. Проблема може полягати в клапані модуляції, починати діагностику потрібно з цього пристрою.
DF016 Несправність у роботі клапана блокування гідротрансформаторного пристрою. Також дана помилка може вказувати на проблеми у функціонуванні контролера рівня олії або її електроланцюга. Треба перевіряти обидва механізми та їх підключення.
DF049 Блоком управління зафіксовано неправильний тиск у контурі АКПП, для пошуку причини треба тестувати:

  • датчик олії в трансмісії;
  • цілісність шлангів та патрубків на предмет цілісності та відсутності пошкодження;
  • хомути на ослаблення;
  • стан трансмісійної олії на предмет відсутності відкладень, осаду та продуктів зносу;
  • цілісність та працездатність конструктивних компонентів коробки передач, включаючи гідротранформатор та пелюстки трансмісії;
  • роботу блоку керування агрегатом.
DF064 Якщо під час читання кодів з’явилася ця помилка, це пов’язано з несправністю електролінії покажчика автоматичної коробки. Проблему треба шукати у цілісності дротів.
DF097 Код несправності автоматичної трансмісії, причин проблеми може бути декілька:

  • мультиплексної мережі не надходить інформація від блоку управління коробкою передач на керуючий модуль двигуна;
  • несправний мікропроцесорний модуль керування трансмісією;
  • пошкодження електропроводки, що з’єднує модулі;
  • несправність одного із датчиків або порушення контакту «маси».
DF112 На Рено Преміум 380, 430 та інших моделях цей код з’являється при некоректній роботі коробки. Проблему слід шукати в електроланцюзі клапана послідовності перемикання передач №6. Причина може полягати у від’єднанні контакту або пошкодженні кабелю, а також несправності датчика-перемикача. Треба тестувати всі елементи коробки, включаючи блок управління. Якщо візуальна діагностика не дала результатів, доведеться демонтувати і розбирати агрегат для пошуку компонентів, що вийшли з ладу.
DF116 Несправність, пов’язана із функціонуванням трансмісійного агрегату. Бортовий комп’ютер автомобіля повідомляє про проблеми в роботі мультиплексної мережі, оскільки на мікропроцесорний модуль не надходять дані про частоту обертання колінвала силового агрегату. Проблема може бути обумовлена ​​збоями у функціонуванні блоку керування коробкою передач.
DF122 Порушення зв’язку чи відмова у роботі модуля управління трансмісійним агрегатом. Проблема може мати програмний характер або полягати у пошкодженні/зносі проводки. Необхідно тестувати електроланцюги, а також шину, що з’єднує блоки керування двигуном та коробкою передач.
DF126 Проблема пов’язана з гідротрансформаторним пристроєм, зокрема, блок управління не надходять дані про швидкість обертання турбіни агрегату. Також дана помилка може повідомити про недостовірність імпульсів, що надходять з комбінованих контролерів антиблокувальної гальмівної системи.
DF226 Збій у роботі автоматичної коробки. Ця помилка буквально розшифровується як «несправність контуру вхідної заслінки», що свідчить про помилку внутрішнього тиску олії. Проблема може виявлятись на авто з непрогрітою коробкою передач.

Можливі причини несправності:

  • збої у роботі блоку управління коробкою передач;
  • несправності мікропроцесорного модуля керування двигуном;
  • вихід з ладу або поганий контакт, спричинений пошкодженням електролінії, датчика тиску олії у трансмісії;
  • використання низькоякісної рідини або витратного матеріалу, який відпрацював свій ресурс експлуатації (визначити це можна за наявності осаду та відкладень у рідині);
  • забивання масляних каналів продуктами зношування у вигляді металевої стружки;
  • механічне пошкодження агрегату, що призвело до зниження рівня олії та, відповідно, величини тиску;
  • витік рідини через зношену пробку зливного отвору.
DF244 Код 244 пов’язаний з неполадками роботи коробки передач. Ця комбінація символів повідомляє про некоректний сигнал, що надходить з контролера швидкості обертання турбіни гідротрансформатора.
DF378 Несправність у роботі барабана селектора 1 коробки. Бортовий комп’ютер зазначає, що виявлений сигнал, що надходить із пристрою, вийшов за допустиму верхню або нижню межу діапазону.
DF504 Загальний код несправності в роботі автоматичної коробки, можливі причини проблеми:

  • поява помилки 504 може бути пов’язане з роботою блоку керування трансмісією;
  • використання низькоякісного або відпрацьованого ресурсу експлуатації масла, яке забило масляні канали продуктами зносу;
  • несправність одного із датчиків коробки передач;
  • збої в роботі акумулятора або генераторної установки, що призвели до падіння або різкого збільшення величини напруги.
DF1235 Загальна несправність у роботі трансмісійного агрегату. Потрібно тестувати всі пристрої, що входять у коробку передач, також їх проводку. Проблема може бути пов’язана із витратним матеріалом.
P0711 Збої в роботі коробки передач автомобіля, пов’язані з функціонуванням контролера температури олії у трансмісії. Показники, що надходять із пристрою, не відповідають нормованим параметрам.
P0841 Код Р0841 пов’язаний із неполадками в роботі автоматичної трансмісії. Проблема може полягати в несправності контролера або перемикача тиску коробки. Сигнал, що надходить із пристрою, знаходиться поза діапазоном допустимих характеристик.
Код

Несправності електронних модулів

C10C3 Помилка в роботі блоку керування антиблокувальною гальмівною системою
DF001, P0115 Ця помилка вказує на пошкодження електроланцюжка контролера температури холодоагенту. Також цей код несправності може вказувати на збої у функціонуванні блоку керування двигуном або некоректне живлення мікропроцесорного модуля.
DF005 Цей код помилки має кілька позначень:

  • порушення у роботі електронних схем мікропроцесорного модуля чи інших блоків управління;
  • несправність у функціонуванні правого внутрішнього контролера паркувальної системи;
  • проблеми, пов’язані з ініціалізацією комп’ютера;
  • пошкодження чи обрив електропровідника, підключеного до датчика тиску моторної рідини;
  • збої в ініціалізації карти запуску двигуна.
DF017 Збій у роботі електронного блоку управління двигуном або модуля із запобіжними пристроями. Залежно від моделі транспортного засобу помилка може вказувати на неполадки в роботі гальмівної системи або кермового керування. Потрібно тестувати роботу всіх електроланцюгів, а також реле.
DF025 Проблема полягає в роботі модуля перед-і післяпускового прогріву двигуна або його проводки. Також причина цієї помилки іноді пов’язана з пошкодженням електролінії живлення зовнішньої антени задніх дверей, що розташовані з боку водія.
DF035 Несправність у роботі електричного двигуна адаптивного підсилювача рульового управління. Можливе внутрішнє замикання ланцюгів електродвигуна або порушення цілісності обмотки. Якщо двигун працездатний, то причину проблеми слід шукати в роботі проводки або блоці управління. Несправність може бути пов’язана з датчиком положення кермового колеса.
DF038, P0606 Код 0606 пов’язаний із несправністю в роботі електронного блоку керування двигуном. Проблема може полягати у відключенні контактів або пошкодженні одного з дротів цифрової шини даних. Якщо проблем зі зв’язком немає, причину слід шукати в програмних неполадках мікропроцесорного модуля.
DF047 Некоректна напруга живлення електронного модуля, що управляє. Причину проблеми слід шукати в акумуляторній батареї або генераторній установці. Якщо ці елементи працездатні та функціонують коректно, несправність може полягати в мікропроцесорному модулі.

Зниження напруги може бути зумовлене тривалим впливом вологи на пристрій, тому для усунення такої проблеми виконуються такі дії:

  1. Від мікропроцесорного модуля відключаються контакти із проводами.
  2. Проводиться демонтаж пристрою.
  3. Корпус блоку керування розуміється, його частини фіксуються за допомогою болтів. Останні відкручуються за допомогою хрестоподібної викрутки.
  4. З модуля управління витягується плата. За допомогою сухої серветки або щітки з м’яким ворсом здійснюється очищення схеми від пилу. Потім плата кладеться поруч із джерелом тепла, наприклад, батареєю, або просто в сухе місце, і просушується. Якщо видимих ​​слідів вологи на схемі немає, її потрібно залишити в сухому місці кілька годин.
  5. Проводиться зворотне встановлення та складання пристрою.
DF053 Збої у роботі електронного блоку керування двигуном, що вказують на несправність конфігурації. Можлива програмна несправність, усунути яку дозволить перепрошивка модуля.
DF055 Несправність у роботі трансмісійного агрегату. Проблема може бути пов’язана з поганим зв’язком між керуючим модулем коробки передач і двигуна або мікропроцесорного модуля з контрольним щитком. Насамперед рекомендується перевірити контакти на джгуті з проводами, підключеному до приладової комбінації.
DF063 Неправильна відповідність швидкостей обертання коліс. Насамперед треба перевірити роботу блоку управління гальмівною антиблокувальною системою. Також діагностики підлягають датчики АБС, встановлені на колесах транспортного засобу. Проблеми у проводці можуть бути зумовлені неякісним контактом пристроїв із електромережею.
DF107 Помилка внутрішньої пам’яті мікропроцесорного модуля. Проблема може бути пов’язана з тривалим впливом вологи на модуль, що призвело до виходу з експлуатації внутрішньої плати.
DF185 Помилка в роботі антиблокувальної гальмівної системи. Проблема може полягати в модулі АБС, зокрема, його програмної несправності, електромагнітному клапані посилення гальм, а також гідроблоці гальмівної системи.
DF264 Несправність CAN-шини або модуля захисту і комутації. Потрібна детальна перевірка комутаційного блоку відсіку моторного або запобіжного модуля. Проблема може полягати в попаданні вологи всередину пристрою або неякісному контакті, а також пошкодження проводки.
DF271 Несправність у роботі реле виконавчого механізму. Користувачеві необхідно зробити діагностику контактних елементів пристрою, розташованих на роз’ємі, а також посадкових гнізд щодо відсутності засмічень і слідів вологи. Останні можуть призвести до замикання.
DF532 Проблема, пов’язана з роботою генераторної установки J. В першу чергу треба протестувати роботу проводки, яка підключена до генератора автомобіля, а також впевнитись у цілісності всіх його конструктивних компонентів. Маються на увазі реле регулятор напруги та приводний шків з ремінцем. Останній міг зноситися, що призведе до несправностей у роботі пристрою. Просідання напруги в електромережі машини може бути обумовлена ​​несправністю акумуляторної батареї.
P0503 Комбінація Р0503 (0503) російською означає нестабільність у роботі датчика VSS, встановленого в блоці управління двигуном. Проблема може полягати в критично завищеному сигналі, що надходить з модуля, а також порушення ритмічності під час роботи блоку. Треба перевіряти датчик, зокрема, плату керуючого пристрою.
Код

Помилки зв’язку

P0574 (DTC057462) Збої у роботі системи контролю швидкості автомобіля. Блок управління повідомляє про сталість швидкісного руху транспортного засобу, хоча фактом швидкість може змінюватися. Проблема може полягати в одному або кількох датчиках частоти обертання коліс. Треба перевіряти всі пристрої, розташовані на колесах, а також переконатися в їхньому якісному контакті з електромережею. Проблема може полягати в працездатності модуля, що управляє, силовим агрегатом.
P1525 (DTC1525F3, 1525f329, 1525f328) Порушення узгодженого мультиплексного сигналу, що надходить на модуль керування системою круїз-контролю. Якщо блок керування вузлом працездатний, то проблему треба шукати у проводці або відсутності контакту на кермі з модулем керування.

Є можливість, що ця помилка пов’язані з несправностями у роботі силового агрегату. Якщо холости обороти двигуна не рівні, то проводиться перевірка відповідного датчика або очищення дросельної заслінки.

DF010 Основне розшифрування помилки – порушення зв’язку з контрольною комбінацією приладів автомобіля, але також цей код 010 може свідчити про інші проблеми:

  1. Несправність дроту, що живить праву фару або регулятор освітлення. Потрібно тестувати якість підключення і сам вимикач.
  2. Пошкодження електролінії двигуна приводного пристрою заслінки змішування повітряних потоків.
  3. Несправність лінії керування та живлення модуля підрульових перемикачів.
  4. Вихід із ладу світлового контрольного індикатора несправностей або збій лінії живлення.
DF015 Відсутність зв’язку з основним реле. Треба перевірити проводку та цілісність контактів на роз’ємі реле. Причина проблеми може полягати в поганому контакті “маси” – можливе окислення або від’єднання дроту від болта, вкрученого в кузов. Якщо всі елементи цілі та підключення якісне, треба перевіряти роботу блоку із запобіжниками.
DF019 Цей код має кілька розшифровок несправностей:

  • несправність або пошкодження лінії управління вентилятором охолоджувальної системи двигуна, дефект ланцюга проявляється під час руху на високій швидкості;
  • неправильна напруга акумуляторної батареї, можливі стрибки навантаження в електромережі;
  • невдале програмування чотирьох кодів зимового комплекту шин.
DF033 Код 033 вказує на одну з таких проблем у роботі автомобіля:

  • несправність мультиплексної мережі або збій зв’язку під час передачі даних за цифровим інтерфейсом;
  • пошкодження лінії керування або відсутність зв’язку на ділянці реле зовнішнього підігрівача №2;
  • вихід з ладу чи збої у роботі однієї чи кількох зовнішніх антен, розташованих із боку водія.
DF034 Ця помилка може мати кілька причин появи:

  • блокування електронного керуючого модуля силовим агрегатом;
  • несправність у роботі автомагнітоли, можлива помилка зв’язку або відсутність підключення;
  • несправність електролінії керування реле зовнішнього нагрівального елемента №3;
  • неполадки у роботі однієї або кількох зовнішніх антен, встановлених з боку переднього пасажира.
DF037 Код 037 повідомляє про збої в роботі системи електронного протиугінного блокування запуску силового агрегату. Якщо проводилася установка позаштатної протиугінної системи, проблема може бути пов’язана з конфліктом блоку управління сигналізацією з керуючим модулем іммобілайзера. Щоб усунути причину, потрібно встановити модуль обходу іммо.
DF044 Збої в роботі іммобілайзера, можливі причини проблеми:

  • розряд батареї в електронному ключі;
  • несправність транспондера – механічна чи програмна;
  • програмні збої у роботі блоку управління іммобілайзером;
  • пошкодження кабелів, що з’єднують компоненти системи блокування двигуна або неякісний контакт;
  • несправність антенного адаптера іммобілайзера;
    встановлення позаштатної протиугінної системи, що призвело до конфлікту блокатора з сигналізацією.
DF048 Збій зв’язку під час передачі даних про швидкість пересування транспортного засобу. Насамперед рекомендується перевірити швидкісні контролери для фіксації швидкості обертання коліс.
DF057 Збій під час передачі даних з мультиплексної шині про швидкість пересування транспортного засобу. Треба перевіряти проводку, підключену до датчиків, які розташовані на колесах. Також причина неполадки може полягати в поганому контакті.
DF066 Порушення зв’язку між мікропроцесорним модулем та блоком управління системою упорскування. Дані не передаються від одного пристрою до іншого мультиплексної мережі. Також проблема може вказувати на відсутність зв’язку із задньою бічною грудною подушкою безпеки переднього пасажира. На деяких моделях Рено цей код з’являється у разі несправності форсунок.
DF073 Збої в роботі модуля управління замками безпеки для правих дверей машини. Можливе пошкодження контактів або відсутність зв’язку, пов’язане з відключенням дротів. Також треба перевірити роботу блоку керування центральним замком.
DF091 На мікропроцесорний модуль не надходить сигнал про швидкість руху транспортного засобу. Треба перевіряти роботу всіх датчиків, а також переконатися в цілісності проводки, що їх з’єднує. Проблема може полягати у самих контролерах чи мікропроцесорному пристрої. Можливі програмні неполадки в роботі модуля, що управляє.
DF101 Порушення зв’язку із системою стабілізації траєкторії руху по мультиплексній мережі. Щоб визначити причину, виконується пошук пошкоджених контактів та електроліній.
DF114 Помилка зв’язку з педаллю. Блок управління повідомляє про неполадки, пов’язані з функціонуванням мультиплексної мережі.
DF117 Мікропроцесорний модуль не отримує дані про швидкість обертання заднього лівого колеса, що передаються мультиплексною шиною. Треба перевіряти проводку та стан самого датчика.
DF123 Відсутність зв’язку з мікропроцесорним блоком управління антиблокувальною гальмівною системою
DF152 Загальний код, що вказує на несправність у роботі мультиплексної мережі.

Якщо ця помилка не є випадковою, це супроводжується такими ознаками:

  • на приладовій комбінації з’явилася лампочка Чек Енджін;
  • не контрольному щитку немає даних про температуру двигуна, обсяг пального в баку та іншої інформації, що має на увазі електронне табло;
  • на панелі приладів з’явилися одночасно кілька індикаторів без причини – системи пасивної безпеки, АБС і т. д.;
  • некоректно працює штатна протиугінна система, можливе безпричинне блокування двигуна.

Основні причини проблеми, які дозволять знайти та усунути несправність:

  • обрив електролінії в одній із систем;
  • механічне пошкодження прогумованих перемичок на колодці, підключеної до блоку керування;
  • поява короткого замикання на акумулятор або заземлення у роботі одного з агрегатів чи вузлів;
  • окислення роз’ємів та утворення на них корозії, що призвело до порушення зв’язку;
  • розряд акумулятора або різке просідання напруги, викликана несправністю генераторної установки;
  • замикання у роботі цифрового інтерфейсу систем Can Low чи High;
  • збої у функціонуванні однієї чи кількох котушок запалювання.
DF180 Блок управління повідомляє про постійну або тимчасову помилку, тип проблеми не вказує. Несправність DF 180 може мати програмний характер.
DF186 Збої в роботі мультиплексної шини даних, проблема полягає у відсутності зв’язку. Дані не надходять на інформаційний дисплей на панелі приладів.
DF194 Помилка передачі даних мультиплексної мережі від мікропроцесорного модуля управління рульовою колонкою. Вся система підлягає діагностиці, починаючи від проводки та контактів датчиків та закінчуючи блоком управління. Якщо помилка з’явилася після аварії, то користувачеві треба зробити заміну електронного блоку керування.
DF196 По мультиплексної шині не надходять дані блоку управління електропідсилювачем керма на мікропроцесорний модуль двигуна. Також проблема може полягати в пошкодженні електроланцюга струмопровідної доріжки першого датчика положення педалі. Несправність іноді супроводжується відсутністю реакції автомобіля на натискання педалі газу.
DF228 На блок керування двигуном надходять неправильні дані про положення педалі гальма. В першу чергу рекомендується перевірити цілісність проводки та якість контакту лінії керування та живлення з датчиком, встановленим на педалі гальма. Якщо ці елементи цілі, діагностиці підлягає керуючий модуль мотора.
DF252 Несправність у роботі мультиплексної шини зв’язку. Проблема може полягати у зносі дротів чи від’єднанні контактів, треба детально тестувати роботу цифрового інтерфейсу.
DF624 Відсутність зв’язку мікропроцесорного модуля із блоком управління захисту та комутації. Необхідна діагностика всіх контактних елементів на акумуляторі, а також блоці із запобіжними пристроями. Якщо помилка супроводжується повідомленням про недотримання екологічних стандартів, рекомендується також протестувати роботу каталізатора, кисневого контролера і фільтруючих елементів.

Якщо проблема 624 полягає у дросельній заслінці, виконуються такі дії:

  1. Від’єднується магістраль шлангу вентиляції картерних газів.
  2. Від дросельного механізму відключається колодка.
  3. Викручуються чотири болти, що фіксують вузол.
  4. Проводиться очищення заслінки із застосуванням бензину. Також пристрій можна обробити силіконовим спреєм.
  5. Виконується складання механізму у зворотній послідовності.
DF887, P0226 Код Р0226 пов’язаний з неправильним положенням педалей газу та гальма. Ця помилка обумовлена ​​проблемами зі зв’язком чи несправністю датчиків, встановлених на педалях. Проблему треба шукати також у проводці та поганому контакті пристроїв з бортовою мережею.
DF997 Несправність лінії зв’язку модуля, що управляє, з занурювальними підігрівачами. Найімовірніше, маються на увазі нагрівальні пристрої, що поринають у паливний бак для прогріву пального перед стартом двигуна. Така проблема актуальніша для дизельних силових агрегатів.
DF1012 Відсутність або порушення мультиплексного сигналу, що надходить цифровою шиною, від системи круїз-контролю або обмежувача швидкості. Проблему треба шукати у швидкісних датчиках або перемикачі.
DF1059 Цей код блок управління комп’ютером повідомляє про несправність лінії діагностики клапана демпфера. Треба перевіряти проводку та роботу блоку управління.
DF1355 Збої у роботі системи зв’язку – мультиплексної мережі. Бортовий комп’ютер автомобіля повідомляє про пошкодження або дефект електроланцюга регулювання крутного моменту.
U0111 Цей код означає втрату зв’язку з блоком управління зарядом батареї або автоматичною коробкою передач. Несправність слід шукати у шині даних, проблема може бути пов’язана з пошкодженням одного кабелю.
U1122 Несправність мультиплексної мережі
U1123 Відсутність зв’язку чи некоректний сигнал, що надходить з одометра. Можливе вимкнення роз’єму з датчика, встановленого на комбінації приладів. Треба протестувати цілісність роз’єму та переконатися у відсутності бруду та окислень на ньому.
U1220 Повідомлення від бортового комп’ютера автомобіля про втрату послідовного зв’язку пристроїв другого класу. Потрібно виконати діагностику мультиплексної шини.
U1221 Загальний код, що вказує на несправність роботи мультиплексної шини даних. Проблема полягає в помилці зв’язку, але точно блоки, які зазнали перевірки, не вказуються.
U112B Невірні або відсутні дані, що надходять із одометра. Проблема може бути пов’язана з одним з керуючих модулів автомобіля, наприклад, комбінацією приладів або блоком управління мотором. Потрібно перевіряти якість зв’язку, а також контакти одометра на контрольному щитку.
Код

Опис кодів без літерних позначень

1, 2, 3, 4 Всі ці помилки вказують на несправності у роботі блоку керування двигуном. Бортовий комп’ютер рекомендує замінити пристрій на новий. Перед ремонтом або заміною рекомендується перевірити контакти пристрою та переконатися у відсутності пошкоджень його проводки. Проблема може мати програмний характер, тому для її усунення знадобиться перепрошивка модуля.
5 Пошкодження або урвища вхідної електролінії головного реле. Користувачеві треба тестувати роботу пристрою з маркуванням С-004.
6 Бортовий комп’ютер повідомляє про замикання вихідної електролінії, що підключена до головного реле. Потрібно перевіряти проводку та контактні елементи на пристрої. Можливе внутрішнє замикання обмотки.
7 Несправність у роботі вихідної електролінії головного реле, промаркованого як С-004. Потрібно перевіряти проводку, а також блок керування силовим агрегатом.
8 Обрив електролінії, підключеної до реле бензонасосу автомобіля. Детально діагностики підлягає пристрій з маркуванням С-006. За такої помилки двигун автомобіля не заведеться, оскільки паливний насос не зможе прокачати пальне. Потрібно перевірити роботу реле, а також запобіжних елементів, встановлених в основному модулі.
9 Замикання електролінії, що живить паливний насос. Потрібна детальна діагностика пристрою з маркуванням С-006.
10, 11 Несправність або обрив релейної електролінії бензонасосу
12, 13 Бортовий комп’ютер повідомляє про несправності, пов’язані з роботою лінії системи запалювання, зокрема кабелю, підключеного до першого циліндра. Причина проблеми може полягати в розмиканні контактних елементів або підвищеному напрузі, зафіксованому на ланцюзі пристрою С-007.
14, 15 Пошкодження або несправність електролінії керування запаленням першого циліндра
16 Бортовий комп’ютер повідомляє про розмикання, зафіксоване на лінії запалення другого циліндра. Детальній перевірці підлягає пристрій із маркуванням С-008.
17 Підвищена напруга, зареєстрована на лінії запалення другого циліндра. Користувачеві треба діагностувати деталь з маркуванням С-008.
18, 19 Пошкодження ланцюга запалювання другого та третього циліндрів
20 Обрив електролінії першого клапана паливної форсунки. За такої проблеми можлива некоректна робота двигуна, включаючи зниження його потужності та складності запуску. У деяких випадках пуск зовсім неможливий. Така проблема може призвести до некоректного формування паливоповітряної суміші.
21, 22 З клапана першої паливної форсунки на блок управління двигуном надходить критично висока чи низька напруга. Можлива також некоректна робота пристрою загалом. Діагностики підлягає пристрій з маркуванням С-010.
23, 24 Пошкодження або збої в роботі електролінії, що підключена до форсунки першого циліндра силового агрегату. Треба тестувати проводку візуально, а якщо дефекти не виявлено, перевіряти за допомогою мультиметра. Проблема може полягати у поганому контакті.
25 Обрив електролінії клапана другої паливної форсунки. Треба перевіряти пристрій із маркуванням С-011. Проблема може полягати у неякісному контакті або від’єднанні роз’єму внаслідок дії вібрацій.
26, 27 Блок управління повідомляє про критично високий або низький сигнал, що надходить з клапана другої паливної форсунки. Проблема може бути пов’язана з роботою акумулятора або несправністю самої форсунки. Якщо ці елементи цілі та робочі, то треба перевіряти контакт, а також дроти на предмет відсутності дефектів.
28, 29 Ушкодження лінії живлення та управління паливної форсунки, встановленої у другому циліндрі. Користувачеві треба детально тестувати роботу пристрою з маркуванням С-011.
30 Бортовий комп’ютер повідомляє про обрив електролінії клапана третьої паливної форсунки. Проблема може полягати в поганому контакті пристрою з електромережею, тому треба перевіряти форсунку С-012 та якість її підключення.
31, 32 Блоком управління зареєстровано критично високий або низький сигнал лінії живлення клапана третьої форсунки С-012. Проблема може бути пов’язана із зносом ізоляції або перегином кабелю.
33, 34 Пошкодження або обрив кабелю паливної форсунки, підключеної до третього циліндра силового агрегату. Потрібно перевірити цілісність дроту, а також протестувати рівень опору на лінії.
35 Обрив ланцюга клапана форсунки 4. Детальну діагностику підлягає пристрій з маркуванням С-013.
36, 37 На лінії живлення та управління четвертої паливної форсунки зареєстровано критично високу чи низьку напругу. Некоректний сигнал може бути пов’язаний з просіданням електромережі внаслідок несправності акумуляторної батареї або блоку управління.
38, 39 Несправність електроланцюга, підключеного до паливної форсунки четвертого циліндра. Потрібна детальна перевірка пристрою з маркуванням С-013. Також слід зробити діагностику опору лінії за допомогою тестера.
40, 41, 42, 43 Несправності, що вказують на урвище, замикання або пошкодження електролінії клапана вентиляції паливного бака. Користувачеві треба детально тестувати роботу пристрою з маркуванням С-018.
44 Збої у роботі паливної системи автомобіля.

Якщо помилка має не випадковий характер, це супроводжується такими ознаками:

  • значне зростання витрати палива;
  • нестабільне функціонування силового агрегату за невеликих навантажень на низьких оборотах;
  • складності при запуску, колінвал крутить нормально;
  • перегрів двигуна;
  • витік палива;
  • зниження потужності та віддачі, дана проблема особливо явно проявляється на дизельних моторах;
  • дим із глушника стає густішим;
  • поява нових звуків, нехарактерних до роботи силового агергата.
45, 46, 47, 48,49, 50 Несправності, пов’язані з проводкою, підключеною до першого кисневого контролера. Користувачеві треба перевіряти роботу пристрою з маркуванням С-014.
51, 52, 53, 54, 55, 56 Несправність у роботі кисневого контролера С-015, можливі причини проблеми:

  • обрив електролінії живлення та управління;
  • замикання кабелю чи контактів на датчику;
  • порушення подачі живлення на нагрівальний елемент;
  • несправність електролінії підігрівального пристрою.
57, 58, 59, 60 Блоком управління зафіксовано з бої у роботі лямбда-зонда, промаркованого як С-016. Потрібно перевіряти проводку, а також контакти. Проблема може полягати в критично високому або низькому замиканні на лінії керування та живлення.
61, 62, 63, 64 Несправності у роботі другого кисневого контролера С-017. Якщо проблема не пов’язана з датчиком лямбда, її потрібно шукати в проводці.
65, 66 Збій у роботі кисневого контролера
67, 68 Пошкодження електроланцюга температурного контролера холодоагенту С-033. За такої проблеми можливий перегрів силового агрегату.
71, 72 Збої в роботі датчика абсолютного тиску колектора впускного. Діагностики підлягає пристрій з маркуванням С-031.
75, 76 Несправність датчика положення колінвала або пошкодження його ланцюга
77, 78 Збої у роботі швидкісного контролера автомобіля. Треба перевіряти сам датчик і його проводку.
79, 80, 81 Несправність реле системи кондиціювання. Проблема може полягати в обриві електролінії або її замиканні. Детальній діагностиці підлягає пристрій із маркуванням В-008.
82 Збої у роботі контролера системи кондиціювання
83 84, 85 Контролер 1 положення педалі газу працює некоректно. На лінії керування датчиком фіксується напруга, яка не відповідає нормованим параметрам.
91, 92 Неправильний сигнал, зафіксований на лінії управління та живлення датчика положення заслінки дросельного вузла
97, 98, 99, 100, 101 Всі ці комбінації повідомляють про несправності, пов’язані з функціонуванням системи керування дросельною заслінкою. Вузол міг застрягти у відкритому чи закритому положеннях. Потрібна детальна діагностика пристрою з маркуванням С-039, а також його мастило за потреби.
102 Електродвигун управління дросельною заслінкою функціонує некоректно, можлива повна відмова у роботі пристрою
103, 104, 105 Збої в роботі системи керування дросельною заслінкою. Можливе обмеження роботи пристрою або несправності, пов’язані з адаптацією механізму. Потрібна детальна перевірка деталей із маркуванням С-039.
112 Пошкодження сигнальної електролінії обігрівача лобового скла
113, 114 Несправність у роботі електроланцюжка датчика рульового керування з підсилювачем. Треба перевіряти пристрій із маркуванням С-035.
115 Ушкодження кабелю, підключеного до перемикача гальм В-017
116 Обрив лінії живлення реле вентилятор охолодження двигуна. Потрібно перевіряти пристрій В-019. Якщо пристрій несправний, це призведе до перегріву агрегату.
122, 123 Цифровий CAN-BUS інтерфейс повністю вимкнено або перебуває в режимі очікування (мовчання)
124 Зв’язок з блоком управління кузовним обладнанням відсутній через несправність або обрив кабелю або поломки самого модуля. Потрібно детально тестувати роботу пристрою В-015.
125 Відсутність зв’язку з блоком керування приладовою комбінацією
126 Пропуск запалювання паливоповітряної суміші в одному з циліндрів силового агрегату
127, 128 Проблеми в роботі каталізаторного пристрою С-043
129 Блок управління повідомляє про несправності в роботі системи впуску повітряного потоку
Код

Десяткові коди Рено Меган

0 Бортовий комп’ютер не зміг визначити тип несправності
1, 2, 3 Збої в роботі котушок запалювання у другому, четвертому або шостому циліндрах двигуна. Проблема може полягати в поганому контакті з проводкою.
5, 6 Обрив або коротке замикання лінії інжектора 2 або 1
8 Несправність датчика масової витрати повітря. Треба перевіряти роботу витратометра та виконати його очищення за потреби.
10 Проблеми в роботі контролера температури антифризу. Можлива проблема може полягати в пошкодженні проводки або в неякісному контакті пристрою з мережею.
11 Поломка регулятора тиску в системі фіксації парів пального
12 Коротке замикання або обрив лінії потенціометра дросельної заслінки
14 Збої в роботі або відсутність сигналу, що надходить з регулятора температури повітря, що всмоктується
16 Некоректний імпульс, що надходить із компресорного пристрою системи кондиціювання
18 Помилка у роботі іммобілайзера. Зі штатного блокатора двигуна надходить некоректний сигнал або блок управління мотором не може визначити протиугінну систему.
20 Контрольний індикатор «Перевірте двигун» не працює або пошкоджено його проведення
21 Збої в роботі активатора положення розподільчого валу
22, 23, 24 Несправність лінії живлення інжектора
25 Збій у роботі нагрівального елемента кисневого контролера 1, 2 та 3
27 Несправність клапана керування повітрям холостого ходу
29, 30, 31 Пошкодження електролінії управління та живлення котушками запалювання, встановленими в циліндрах 1, 3 та 5
35 Пошкодження лінії керування та живлення повітряного насоса системи змішування повітря
51 Блок управління повідомляє про несправність клапана відсічення
52 Збій сигналу або модуль керування не може визначити наявність електромагніту управління вихлопними газами
53 Клапан керування повітрям холостих оборотів несправний або з пристрою не надходить сигнал на мікропроцесорний модуль
55 Несправність нагрівального елемента кисневого контролера, встановленого до каталізатора
56 Відсутність сигналу, що надходить із резистора сигналу запалювання
57, 59 Збої у роботі першого чи другого контролерів детонації
62 Несправність у функціонуванні клапана системи підмішування повітря, що перемикається
65 Збої в роботі контролера положення розподільного валу або обрив проводки, що живить пристрій
69 Реле бензонасоса несправне або його живлення відсутнє
100 Загальний код несправності в роботі блоку керування двигуном
204 Бортовий комп’ютер повідомляє, що оберти холостого ходу відрізняються від необхідних
209 Некоректний сигнал штатного протиугінного встановлення.

Якщо іммобілайзер працездатний, то причини проблеми можуть бути:

  • розряд батареї в електронному ключі;
  • несправність транспондера – механічна чи програмна;
  • програмні збої у роботі блоку управління іммобілайзером;
  • пошкодження кабелів, що з’єднують компоненти системи блокування двигуна або неякісний контакт;
  • несправність антенного адаптера іммобілайзера;
    встановлення позаштатної протиугінної системи, що призвело до конфлікту блокатора з сигналізацією.
210 Загальний код несправності у роботі системи запалення, можливі причини проблеми:

  1. Несправність у роботі високовольтних дротів. Кабелі могли пошкодитися чи причина полягає у критично високому опорі ними.
  2. Несправність однієї чи кількох котушок запалювання чи модуля. Якщо корпус розподільного пристрою пошкоджений, це може призвести до потрапляння вологи всередину механізму та замикання його контактів.
  3. Поява нагару на свічках чи знос елементів.
211 Механічне пошкодження клапана керування повітрям холостого ходу
212 Несправність або пошкодження активатора положення розподільчого валу
238, 239, 240, 241, 242, 243 Пропуски займання паливно-повітряної суміші в одному з шести циліндрів двигуна, можливі причини проблеми:

  1. Низька якість самої суміші, спричинена використанням дешевого пального. Низькоякісне паливо призводить до засмічення форсунок. Проблема може бути пов’язана з поломкою датчика тиску, забитим фільтром або несправним паливним насосом. Засмічення чи утворення нагару на свічках запалювання. Пристрій стає непрацездатним також внаслідок пошкодження чи неправильно відрегульованого зазору.
  2. Пошкодження чи вигин бронепроводів. Можливе вимкнення контактів.
  3. Вихід з ладу або відсутність сигналу, що надходить із однієї з котушок запалювання.
  4. Несправність трамблера.
  5. Занадто низька або нерівномірна компресія, що призводить до недостатнього стиску.
  6. Неправильне регулювання газорозподільного механізму. Це може бути пов’язано зі зношуванням або збоєм налаштувань, а також відсутністю герметичності гідрокомпенсаторів.
  7. Механічна проблема у роботі одного з циліндрів, у разі – першого. Проблема може бути пов’язана із зменшенням зазору між пристроєм та поршнем.
250 Несправність клапана продування адсорбера системи EVAP
Код

Десяткові коди для Рено з двигунами М62

2 Несправність в електроланцюзі вихідного каскаду клапана управління втратами
3 Перемикач Reed системи EVAP не замикається або не розмикається. Ця помилка може виявлятися лише у автомобілях 1998 року випуску.
6 Порушення в роботі лінії обміну даними з контрольним щитком автомобіля
8 В автомобілі закінчується пальне, що сприяє появі перепусток запалювання
24 Несправність компресорного пристрою кондиціонування
40, 45 Низька ефективність роботи каталітичного перетворювача в одному з циліндрів силового агрегату
75 Бортовий комп’ютер зафіксував випадкові або численні пропуски займання паливоповітряної суміші
77 Клапан стримування повітря до інжектора несправний або ушкодження лінії його живлення та управління
78 Контролер положення колінчастого валу фіксує занадто багато зубчиків ротора на один оберт колінвалу.
91 Пошкодження або обрив електролінії клапана продування адсорбера системи EVAP
101 Збій у роботі модуля оперативної пам’яті блоку керування силовим агрегатом. Треба тестувати роботу мікропроцесора та переконатися у його якісному контакті з електромережею.
102 Збої в роботі енергонезалежної пам’яті КАМ модуля, що управляє.
103 Несправність електроланцюга, підключеного до блоку управління. Помилка вказує на несправність контрольної суми пам’яті пристрою.
105 Блок керування двигуном вказує на необхідність перепрограмування бортового комп’ютера
108 Повідомлення про відключення живлення, користувачеві потрібно тестувати роботу акумулятора та генераторної установки
135 Зниження обертального моменту коробки. Потрібно перевірити всі елементи трансмісійного агрегату, включаючи блок керування та датчики коробки.
138 Несправність компресорного пристрою
167 Збої у функціонуванні або відсутність сигналу, що надходить з реле електричного бензонасосу
175 Порушення в роботі клапана DISA
184 Бортовий комп’ютер повідомляє про те, що трубопровід у системі EVAP зім’ятий або пошкоджений. Ця помилка з’являється лише в автомобілі 1998 року випуску.
204 Змінний код блокатора силового агрегату записаний неправильно. Це вказує на те, що електронний ключ іммобілайзера не може бути прийнятий модулем, що управляє.

Як діагностувати помилку?

Є два варіанти перевірки автомобілів Рено щодо помилок – самодіагностика і тестування з допомогою сканера чи адаптера ELM327. У другому випадку користувачу потрібно забезпечити доступ до діагностичного роз’єму OBD, а також встановити спеціальне програмне забезпечення на комп’ютер.

Діагностика із застосуванням адаптера виконується так:

  1. Проводиться підготовка діагностичної колодки до перевірки. Розташування пристрою може бути різним, його слід уточнити у сервісному посібнику. Найчастіше цей роз’єм знаходиться під попільничкою або на центральній консолі, трохи нижче і зліва від кермового колеса.
  2. Адаптер ELM327 підключається до виходу (спосіб підходить до Renault Default Capture, Logan, Premium dxi 270, 380, 440, 450 або 460). Діагностика може бути здійснена з використанням комп’ютера або мобільного пристрою, в другому випадку знадобиться смартфон, оскільки підключення буде виконуватися через Bluetooth. Телефон знаходиться поруч із адаптером, щоб забезпечити якісне з’єднання. На пристрої повинна бути встановлена ​​відповідна програма, наприклад утиліта Tоrque.
  3. У замку прокручується ключ, щоб активувати роботу системи запалення. Також запускається двигун автомобіля.
  4. На телефоні або планшеті вмикається бездротовий канал Bluetooth, запуск програми для перевірки.
  5. Протягом кількох хвилин після старту програма має визначити наявність телефону, пройшовши процедуру синхронізації. Якщо адаптер не виявлено, потрібно спробувати вимкнути його та вставити до діагностичного роз’єму заново. Після ідентифікації пристрою на екрані телефону з’явиться інформація із технічними параметрами силового агрегату автомобіля.
  6. Вибирається необхідна система для діагностики або здійснюється повна перевірка всіх вузлів та агрегатів авто. Натисніть відповідні кнопки для старту процедури перевірки. Вся інформація щодо збоїв у роботі авто відображається на дисплеї мобільного пристрою за допомогою спеціальних кодів несправностей, які потрібно розшифрувати.

Процедура тестування панелі приладів виконується наступним чином:

  1. Ключ вставляється в замок запалювання, але не прокручується.
  2. На комбінації приладів натискається кнопка одометра для скидання добового пробігу.
  3. Утримуючи клавішу в затиснутому стані, виконується включення системи запалювання. Протягом кількох секунд на дисплеї панелі приладів почнуть відображатися цифри. Після відпускання кнопки розпочинається процес діагностики. Усі стрілки на датчиках щитка почнуть швидко переміщатися з мінімального положення максимально. Маються на увазі спідометр, датчик обертів колінвала, температури двигуна та залишку пального у баку.
  4. Потім кнопка скидання добового проблема натискається один раз, щоб панель приладів показала версію програмного забезпечення, встановленого в керуючому модулі. При наступному «кліку» на комбінації вмикаються всі індикатори, а після третього натискання відобразиться обсяг пального, що залишився в баку і літрами, що обчислюється.
  5. За наявності несправностей в роботі електромережі автомобіля на екрані комбінації приладів відбояться прочерки. Якщо ще раз натиснути кнопку скидання добового пробігу, на дисплеї виведеться миттєва витрата палива під час руху.
  6. При натисканні на кнопку одометра на екрані почнуть відображатися несправності, зафіксовані в роботі систем і агрегатів транспортного засобу. Потрібно враховувати, що даний режим доступний тільки в автомобілях, блоки керування яких оснащені програмним забезпеченням версії 6002. Користувач не зможе точно обчислити тип несправності, оскільки цей дисплей дає можливість визначити неполадки в роботі контролерів холодоагенту, об’єму палива, а також вузлів, що фіксують витрату пального .

На Рено Меган, у яких використовується чіп-карта, діагностика виконується по-іншому:

  1. Картка встановлюється в спеціальний слот, що зчитує.
  2. Натискається кнопка Adac, призначена для виведення інформації на дисплей бортового комп’ютера. На більшості моделей Меган ця кнопка розташована на торцевій частині правого підрульового перемикача.
  3. Потім одночасно натискається та протягом двох секунд утримується кнопка пуску силового агрегату. Це призведе до того, що на комбінації приладів усі датчики увійдуть до режиму діагностики, а їх стрілки почнуть переміщатися від нижніх показників до верхніх. Також увімкнуться всі світлові індикатори та сегменти екрану.

Відео: запуск тесту панелі приладів Рено

Канал «Прямі руки» у своєму відеоролику докладно показав, як самостійно протестувати роботу комбінації приладів і дізнатися обсяг масла, пального в автомобілях Renault.

Як скинути помилку?

Є кілька варіантів видалення (виправлення) кодів помилок з пам’яті модуля, що управляє:

  1. Відключивши клеми від акумулятора. Користувачеві треба відкрити моторний відсік та послабити клемний затиск гайковим ключем, після чого зняти кабель на кілька хвилин.
  2. За допомогою спеціальної програми на мобільному пристрої або комп’ютері. Після діагностики програмне забезпечення дозволяє видалити коди несправностей, використовуючи відповідний розділ у меню управління. Залежно від утиліти, для пошуку даного підрозділу може знадобитися зайти додаткові функції.
  3. З використанням діагностичного сканера. На професійному обладнанні є спеціальна кнопка, яка дозволить стерти дані з мікропроцесорного модуля.

На автомобілях Рено Меган з кнопкою запуску двигуна видалення кодів помилок здійснюється так:

  1. Виконується пуск силового агрегату.
  2. Використовуючи кнопку керування на контрольному щитку Adac, користувач вибирає повідомлення про необхідність заміни моторної рідини.
  3. Потім цей елемент керування натискається і утримується протягом декількох секунд. Кнопку можна відпустити тільки після того, як повідомлення з попередженням почне моргати. За кілька секунд після цього воно пропаде. Також з приладової комбінації повинен зникнути індикатор Service, але тільки в тому випадку, якщо інших кодів несправностей в пам’яті блоку управління немає.

Відео: самостійна діагностика телефоном та видалення помилок приладової панелі

Канал «ГАРАЖ ПН» у своєму відеоролику показав процес тестування систем Рено із застосуванням мобільного пристрою, а також процедуру видалення кодів із пам’яті блоку керування авто.

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *